29 червня
10 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
19 травня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
23 квітня
22 квітня
20 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
23 лютого
22 лютого

Температурний скринінг і дистанція: стало відомо, як працюватимуть тренажерні зали і басейни

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило перелік рекомендацій для відкриття тренажерних залів та басейнів.

Постанова головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 від 26 травня розміщена на сайті міністерства. Постанова набирає чинності з 1 червня 2020 року. Згідно з документом, ці рекомендації визначають обов’язкові умови, при дотриманні яких можуть працювати спортивні заклади. Зокрема, усім працівникам закладів перед початком зміни проводиться температурний скринінг, вони повинні бути одягнені в медичну маску або респіратор. «Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків» , – йдеться в рекомендаціях.

Також температурний скринінг треба проводити усім відвідувачам при вході до закладу. Особам з температурою тіла понад 37,2° C або ознаками респіраторних захворювань, відвідування заборонено. «Дозволяється одночасне перебування клієнтів у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 кв. м площі зали для індивідуальних занять та однієї особи на 5 кв. м площі зали для групових/командних занять (не більше 10 осіб у групі)», – зазначається у постанові. Крім того, групові або командні заняття можна проводити лише за попереднім записом. Відповідно до рекомендацій, на вході до закладу потрібно організувати місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активнодіючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів. Заходи індивідуальної профілактики та протиепідемічні заходи, що впроваджені в закладі, доцільно періодично транслювати на екранах або оголошувати в місцях проведення занять.

На період карантину забороняється: використання багаторазових (тканинних) рушників (окрім персональних рушників відвідувачів); розміщення в доступі клієнтів рекламних брошур, журналів та інших поліграфічних матеріалів; функціонування спа-зон та надання послуг масажу; функціонування фітнес-барів та кулерів з водою (робота вендингових машин дозволяється); функціонування дитячих кімнат; одночасне використання багатофункціональних тренажерів кількома відвідувачами; проведення групових занять для понад 10 осіб та інших групових занять, що передбачають безпосередній фізичний контакт; проведення групових занять для дітей віком до 12 років; видача багаторазових рушників клієнтам. Згідно з постановою МОЗ, функціонування басейнів дозволено: для індивідуального відвідування; для спортивних навчально-тренувальних груп 2 року навчання та старше; за умови одночасного перебування на одній доріжці не більше 4 осіб для індивідуальних занять та не більше 6 осіб для спортивно-тренувальних груп у 50-метрових басейнах; за умови одночасного перебування на одній доріжці не більше 2 осіб для індивідуальних занять та не більше 3 осіб для спортивно-тренувальних груп у 25-метрових басейнах.

Щодо роздягалень та душових, то закладам необхідно обмежити одночасне використання роздягалень та душових кабін на рівні не більше 50%, не відкриваючи для використання клієнтами кожну другу шафу для роздягання/душову кабіну та нанести відповідні позначки (окрім окремо обладнаних душових кабін, що унеможливлюють контакт між клієнтами).

Тренажери для кардіо-занять, що передбачають тривалий цикл використання одним клієнтом, повинні бути розміщені з інтервалом не менше 2,5 м один від одного. Як повідомляв УНІАН, 26 травня заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарній лікар Віктор Ляшко повідомив, що в Україні у рамках чергового етапу пом’якшення карантину, у разі досягнення індикаторів епідемічної ситуації, з 1 червня планується відкриття басейнів та спортзалів. Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН

УНІАН

4 листопада
3 листопада