20 червня
19 червня
18 червня
17 червня
15 червня
14 червня
13 червня
10 червня
8 червня
4 червня
31 травня
26 травня
23 травня
22 травня
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня

ЦВК дозволила голосувати на виборах без прописки

Центральна виборча комісія дозволила виборцям без прописки голосувати на виборах. Про це повідомила прес-служба ЦВК у четвер, 11 червня.

Відзначається, що таке рішення дозволить брати участь у виборах ще більш як 1 млн виборців.

«Велика кількість громадян України (понад 1 млн осіб) не мали можливості реалізувати своє право голосу. Йдеться про виборців, які не мають зареєстрованого місця проживання. До цієї категорії відносяться й особи, яким на момент голосування тільки виповнилося 18 років, а значить – вони отримали право голосу, але з певних причин не мали можливості зареєструватися за місцем проживання. Тому ЦВК із власної ініціативи вирішила врегулювати це питання», – йдеться в повідомленні.

В ЦВК нагадали, що раніше при відсутності прописки заборонялося брати участь у будь-яких виборах, а тепер проголосувати можна буде й на загальнодержавних, і на місцевих виборах – за місцем фактичного проживання.

Для цього необхідно буде звернутися із заявою до органу ведення Держреєстру виборців у період між виборами або в перші п’ять днів виборчого процесу. При цьому визначену за місцем фактичного проживання виборчу адресу не можна буде змінити протягом пів року.

Як інформував ZAXID.NET, раніше ЦВК також дозволила голосування на місцевих виборах за місцем фактичного проживання, а не реєстрації. Правила для цього аналогічні вищенаведеним.

Обидва рішення наберуть чинності з 1 липня.

Змінити місце голосування раніше дозволяли тільки на виборах президента і для голосування за партії в Раду, у той час як такого права не було при голосуванні за мажоритарного кандидата на парламентських виборах, а також на місцевих виборах. Минулого року місце голосування перед другим туром президентських виборів змінили 325 тис. осіб.

У грудні ЦВК дозволила змінювати місце голосування онлайн і відразу на два тури.

Zaxid.ne

4 листопада
3 листопада