Вчора
15 червня
14 червня
13 червня
11 червня
10 червня
9 червня
8 червня
7 червня
6 червня
5 червня
4 червня

У Чехії зняли практично всі обмеження

У рамках чергового послаблення карантину, у Чехії зняли більшість обмежень, запроваджених для стримування епідемії коронавірусу. Жорсткіші заходи збережуться лише в одному регіоні. Із 25 травня дозволені масові заходи за участі до 300 людей.

Більше не обов’язково носити маску на вулиці, але зберігається “масковий режим” у громадських приміщеннях та в транспорті. З цього правила також є винятки: маски не обов’язкові в офісах, якщо працівники знаходяться у більше ніж 2 метрах одне від одного, а також у школах.

Навчання відновили поки що лише першокласники та учні випускних класів – з обмеженням до 15 учнів у класі. Ресторани і бари вже відновили роботу, але поки що можуть бути відкритими до 11 вечора. Заклади, які “з віконця” продають їжу, мають подбати, щоб клієнти з придбаним товаром відходили від нього на щонайменш 10 метрів, щоб не заважати новим покупцям.

Магазини відновили роботу із заходами безпеки. Наприклад, одяг можна міряти, але перед тим покупець має продезінфікувати руки, а приміряні і не куплені товари відкладають “на карантин” на 24 години.

Власники магазинів та перукарень здійснюють температурний контроль і мають право не приймати відвідувача з підозрілими симптомами. У зоопарках та ботанічних садах діє обмеження на кількість відвідувачів за 1 день – не більше 150 на гектар площі.

Водночас, жорсткіші обмеження збережуть в окрузі Карвіна, де епідеміологічна ситуація гірша, ніж у решті регіонів. Зокрема, там виявлено спалах коронавірусу серед шахтарів. Станом на неділю, захворювання підтвердили у 212 осіб – шахтарів та членів їхніх родин.

У вівторок Чехія повідомила про найбільше щоденне зростання кількості нових випадків зараження за останні чотири тижні, значною мірою – саме внаслідок спалаху серед шахтарів. Тут збережеться заборона на відвідання родичів у лікарні та масові заходи за участі більше 100 осіб.

Міністр охорони здоров’я зазначив, що місцева влада, якщо вважатиме за необхідне, може повернути частину інших обмежень, проте, на його думку, ситуація в окрузі загалом не є небезпечною, йдеться про локальний спалах.

Наступний етап послаблення обмежень у Чехії запланований на 8 червня – дозволять заходи за участі до 500 людей, а після 22 червня, якщо ситуація не погіршиться – до 1 тисячі. Водночас, заборона на більші масові події, найбільш імовірно, збережеться до кінця літа.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада