1 грудня
30 листопада
27 листопада
25 листопада
24 листопада
23 листопада
21 листопада
19 листопада

У деяких європейських країнах вирішили повернутись до карантинних обмежень

Попри те, що у більшості країн Західної Європи пандемія коронавірусу вщухає, деякі країни вирішили продовжити, або посилити запровадження раніше карантинні обмеження. Наприклад, влада у Великій Британії та Франції посилила правила носіння масок у закритих громадських приміщеннях, намагаючись запобігти подальшому поширенню коронавірусної інфекції, пише Радіо свобода.

Зокрема у Британії носіння масок у магазинах і торгових центрах знову буде обов’язковим з 24 липня. За словами прем’єр-міністра країни Бориса Джонсона, носіння масок у закритих приміщеннях є дієвим захисним засобом, що все більше підтверджують наукові дослідження.  Британські урядовці підкреслюють, що йдеться не обов’язково про медичну маску, а про будь-яке прикриття обличчя. Тих, хто порушуватиме правило носіння масок штрафуватимуть на 100 фунтів стерлінгів (близько 3400 гривень).

Оголошення про обов’язковість масок в Британії співпало з оприлюдненням наукового прогнозу, що у випадку загострення ситуації з COVID-19 цієї зими з коронавірусом у найгіршому випадку можуть померти ще близько 120 тисяч британців. Наразі Британія зареєструвала найбільшу у Європі смертність пов’язану з коронавірусом – майже 45 000.

У свою чергу, президент Франції Емманюель Макрон заявив про прагнення запровадити обов’язкове правило носити маски в закритих громадських місцях, починаючи з 1 серпня, як «посилення» превентивних заходів. «Я сподіваюся, що в найближчі тижні ми зробимо обов’язковими маски у всіх громадських місцях, закритих, наприклад, з 1 серпня», – сказав Макрон. Він зазначив, що у Франції жителі досить дисципліновані в тому, що стосується носіння масок у транспорті. «Це працює дуже добре, але в закритих громадських місцях це трохи хаотично…Це означає, що такі речі повинні бути організовані», – сказав він, підкресливши, що рекомендує усім співгромадянам якомога більше носити маску, коли вони на вулиці, і тим більше, коли вони знаходяться в закритому місці.

Французька влада нещодавно попередила про невеликий приріст випадків зараження – у зв’язку з деяким літнім «розслабленням» і, відповідно, нехтуванням правилами дистанціювання. Уряд нагадав французам, що жертвами епідемії стали 30 тисяч жителів країни.

У Німеччині голова федерального управління з координації антиепідемічні заходів Хельге Браун заявила, що носіння масок, цілком імовірно, залишиться обов’язковим у найближчому майбутньому. За її словами, носіння масок – це найменше і першочергове, що має зробити кожен для запобігання інфікуванню.

А от у Лісабоні та його передмісті, запроваджені раніше карантинні обмеження продовжили у повному обсязі до кінця липня. Ці обмеження стосуються близько 700 тисяч мешканців. Людям рекомендовано не виходити з дому без поважних причин – окрім як на роботу та магазин. Заборонено збиратися групами більше 5 осіб, тоді як для всього лісабонського регіону це обмеження становить 10 осіб, а в решті регіонів країни – 20 осіб. Збережеться заборона розпивати алкогольні напої у громадських місцях, а заклади, які продають їх, мають зачинятися з 20:00.

У деяких європейських країнах вирішили повернутись до карантинних обмежень

4 листопада
3 листопада