Вчора
10 квітня
9 квітня
6 квітня
5 квітня
3 квітня
2 квітня
30 березня
28 березня
27 березня
26 березня
25 березня
22 березня
18 березня
17 березня
14 березня
8 березня

У МОЗ озвучили ймовірні сценарії карантину

Міністерстві охорони здоров’я України підготували ймовірні сценарії подальшого розгортання карантину. Про це розповів заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Ми не кажемо, що вже за два тижні будемо закривати країну на карантин. Наш графік показує, що вже з 22 червня ми можемо запровадити жорсткий карантин у деяких областях», – повідомив чиновник.

Водночас високою є й можливість проходження літа без будь-яких ускладнень.

«Імовірність того, що ми можемо пройти літо без карантину, також дуже висока – ми можемо 3-4 місяці прожити без карантину. Головне зараз – дотримуватися протиепідемічних норм і м’яко виходити з карантинних обмежень. Якщо цього не робити, можемо запускати вже певні області в карантин, в тому числі і жорсткий карантин», – додав він.

Крім цього, Ляшко розповів, що у МОЗу є 81 сценарій розвитку епідемії. Найбільш оптимістичний з них передбачає не більше тисячі померлих (при тому, що уже померло 966 людей).

«Ми можемо йти за сценарієм, коли сезонність відсутня, і ми впроваджуємо карантинні заходи не повністю і недосконало. Тоді ми можемо вийти на 7 тисяч померлих. Якщо сезонність буде 100% нульова, тобто, влітку не повинні реєструватися нові випадки, тоді у нас повинно бути не більш як 1000 померлих»,– каже Ляшко.

Зараз же Україна рухається за так званим «жовтим сценарієм».

«Зараз ми рухаємося за “жовтим сценарієм” – помірна сезонність. Тобто, ми виходимо на 4 тисячі померлих до кінця року. Але ця сезонність не є зараз конкретним і досконалим фактором. Після ослаблення карантину чомусь всі відчули, що карантин скасували. Тому цей показник може коливатися», – заявив чиновник.

Станом на ранок 18 червня в Україні зареєстровано 34 063 випадки зараження COVID-19, з них 829 – за останню добу. 966 людей померло.

greenpost.press

4 листопада
3 листопада