27 листопада
25 листопада
24 листопада
23 листопада
21 листопада
19 листопада
18 листопада
17 листопада
16 листопада

У південних областях України хочуть вирощувати бавовну

Уже створені спеціальні сорти для створення сировинної бази для Херсонського бавовняно-паперового комбінату,  пише fbc.net.ua.

В Інститут зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України повідомили, що ще недавно херсонські виробники отримували до 94 відсотків природно розкритих коробочок, а деякі сорти досягали і 97 відсотків.

В цілому збір врожаю до заморозків в області склав 80 відсотків. При цьому на світовому ринку тонна бавовни коштує близько 1800 доларів.

На думку експертів, враховуючи мінімальний урожай сировини і половину розкритих коробочок, можна отримати 200 доларів чистого прибутку з кожного гектара. Це непоганий результат, якщо згадати, що вирощувати продукт можна в солончаках і пісках.

Варто відзначити, що з бавовни роблять масло, лимонну кислоту. Також сировину використовують для виробництва пороху та інших речовин.

Однак, аграрії роблять ставку не тільки на бавовну, але і на соняшники. На момент середини травня фермери засіяли близько 5,62 мільйона гектарів соняшниками.

 AgroReview
4 листопада
3 листопада