Вчора
10 квітня
9 квітня
6 квітня
5 квітня
3 квітня
2 квітня
30 березня
28 березня
27 березня
26 березня
25 березня
22 березня
18 березня
17 березня
14 березня
8 березня

У світі переходять на 4-денний робочий тиждень через коронавірус

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн запропонувала скоротити робочий тиждень до 4 днів. Про це вона сказала під час прямого ефіру у Facebook, передає Guardian.

Ардерн зазначила, що після пандемії коронавірусу люди знають набагато більше про ефективність віддаленої роботи.

“Багато людей пропонувало перейти на 4-денний робочий тиждень. Зрештою, це рішення роботодавців та працівників”, – сказала прем’єрка Нової Зеландії.

Як пояснила Ардерн, 60% доходів від туризму Нової Зеландії припадає на подорожі всередині країни. Виділивши працівникам один додатковий день для подорожей, прем’єрка планує підняти економіку після карантину.

Робочі тижні в Канаді стали набагато коротше, по крайней мере, в одному місті. У місті Гайсборо в Новій Шотландії тестують чотириденний робочий тиждень для співробітників, пише Immigrant.Today.

Це рішення одноголосно ухвалила влада міста у відповідь на пандемію COVID-19. Пілотний проект триватиме дев’ять місяців, і надасть близько 60 муніципальним службовцям додатковий вихідний в понеділок або п’ятницю. Ця ініціатива є результатом реорганізації, яку провели через COVID-19. Муніципальні службовці і так останні кілька місяців працювали два дня в офісі і два інших – вдома.

Близько 60 співробітників, розділених на дві групи, будуть чергуватися. Одні будуть працювати з понеділка по четвер, а інші – з вівторка по п’ятницю. Їх робочі годинник не скоротяться, просто зміни будуть довшими. Такий графік дозволить муніципальним службам залишатися відкритими п’ять днів на тиждень, і при цьому надасть співробітникам додатковий час для відпочинку і сімейних справ.

Ефективність нової системи влади оцінять в кінці січня, після чого вирішать, чи залишити нововведення або повернутися до п’ятиденці.

До слова, ідея 4-денного робочого тижня набирає популярність в Європі. Наприклад, прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін позитивно відгукнулася про скорочення кількості робочих днів або годин. Також ідея введення 4-денного робочого тижня стала частиною маніфесту Лейбористської партії Великобританії, а Франція вже ввела 35-годинний робочий тиждень.

rubryka.com

4 листопада
3 листопада