Вчора
31 травня
30 травня
29 травня
26 травня
25 травня
24 травня
22 травня
20 травня
19 травня
17 травня
16 травня
12 травня
10 травня
9 травня

У ВООЗ інформацію про ефективність лікування коронавірусу дексаметазоном назвали науковим проривом

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що перші клінічні випробування дексаметазону у Великобританії можуть стати науковим проривом у лікуванні пацієнтів з особливо важкими формами коронавірусу. Про це повідомляється на офіційному сайті ВООЗ. «Це перший препарат, який продемонстрував зниження рівня смертності серед пацієнтів із Covid-19, які потребують кисневої підтримки чи штучної вентиляції легень. Це прекрасна новина і я вітаю уряд Великобританії, Оксфордський університет і багатьох лікарів і пацієнтів у Великобританії, які внесли свій вклад у цей рятівний науковий прорив», – сказав голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус.

У зв’язку з цим ВООЗ оновлює свої поради стосовно лікування хворих на COVID-19, щоб урахувати результати клінічного випробування. Про те, що дексаметазон зменшує смертність від коронавірусу, стало відомо за результатами великого дослідження Recovery у Великій Британії. Дослідження показало, що цей препарат знижує смертність приблизно на 33% серед найбільш тяжких пацієнтів з COVID-19, які перебувають на апаратах ШВЛ, та на 20% –  у тих, хто перебуває на кисневому лікуванні . «Цей результат показує, що якщо пацієнтам з COVID-19, які перебувають на апараті ШВЛ або на кисні, дають дексаметазон, це рятує їхні життя, при цьому по дуже низькій ціні. Будь-якому препарату дійсно буде дуже важко його замінити, враховуючи, що менш ніж за 50 фунтів (63,26 долари) можна вилікувати вісім пацієнтів та врятувати їхні життя, – сказав Мартін Лендрей, професор Оксфордського університету.

Його колега, провідний дослідник препарату Пітер Хорбі сказав, що дексаметазон став єдиним лікарським засобом, який продемонстрував зниження смертності. «Це великий прорив. Дексаметазон є недорогим, доступним і може бути використаний негайно, щоб врятувати життя по усьому світу», – наголосив він.

У той же час згідно з дослідженням особливістю препарату є те, що його дія впливає лише на важкохворих пацієнтів з Covid-19. А от для пацієнтів, які переносять коронавірус легше, від застосування препарату переваг не спостерігалось. За попередніми висновками, якби дексаметазон використовували від початку пандемії,  у Британії можна було б врятувати до 5 тисяч життів. У дослідженні Оксфордського університету взяли участь 2104 пацієнти.

Як відомо, синтетичний глюкокортикостероїд дексаметазон був отриманий ще в кінці 1950-х років. Його використовують для лікування ревматоїдного артриту, астми, запалення очей і лікування пацієнтів з набряком мозку. Стероїд вводять внутрішньовенно або дають у формі таблеток.

praktika-vlasti.com.ua

4 листопада
3 листопада