В іспанському магазині знайшли старовинні римські амфори

Цивільна гвардія Іспанії під час огляду в магазині морепродуктів виявила старовинні римські банки (амфори), які використовувалися в якості прикраси приміщення. Син власника магазину знайшов їх під час риболовлі.

Як пише BBC, вважається, що тринадцять знайдених у місті Аліканте амфор датуються І століттям нашої ери. Також у магазині знайшли якір XVIII століття та вапнякову дошку.

Цивільна гвардія заявила, що “амфори можуть походити від розграбування корабельних аварій” і мають бути захищені як об’єкти підводної археології. Артефакти були перенесені до Музею моря в муніципалітеті Санта-Пола, де пройшли попередній огляд фахівців. Експерти кажуть, що амфори були призначені для транспортування олії, вина чи рибного соусу, і одна банка є особливо рідкісною та цінною. На вапняковій дошці було написано слово “este”, що іспанською мовою означає “схід”.

Наразі дії власника бізнесу в Аліканте та його сина розслідуються. Їх можуть звинуватити у “злочинах проти історичної спадщини”, а також у придбанні або заволодінні предметами сумнівного чи незаконного походження.
suspilne.media