Вчора
28 липня
27 липня
26 липня
24 липня
23 липня
21 липня
20 липня
19 липня
17 липня
15 липня
14 липня
13 липня
12 липня
10 липня

В Раді озвучили деталі масштабної пенсійної реформи в Україні

Накопичувальна пенсійна система може бути запроваджена в Україні в 2021 році. Зараз обговорюється джерело фінансування і визначається казначей.

Про це в ефірі “Обозревателя” розповіла народна депутатка України від партії “Слуга народу”, голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

“Перша проблема – джерело фінансування, але начебто ми підходимо до того, що вирішуємо, де ми знайдемо кошти”, – пояснила вона. За її словами, друга проблема полягає в тому, яка структура візьме на себе роль казначея – того, хто буде перенаправляти пенсійні відрахування працівника і роботодавця з урахуванням бажання людини і обраного нею ступеня ризику.

“Казначей повинен перенаправляти потік від роботодавця і людини. Наприклад, на підприємстві працює 5 тисяч осіб, і кожен може вибрати свій інструмент фінансування. Роботодавець перераховує відсотки за всіх 5 тисяч працівників, а потім хтось їх розділяє і направляє туди, куди хоче людина”, – пояснила вона.

Третьякова повідомила, що в законопроекті, запропонованому в грудні 2019 року, роль казначея відводиться новому органу – пенсійному казначейству, – який повинен бути створений до 2023 року.

Разом з тим вона звернула увагу на те, що вже два органи, які існують в країні, можуть взяти на себе цю роль – Національний банк України і Державне казначейство. В такому випадку накопичувальна система може запрацювати вже в 2021 році.

Вона також зауважила, що Державне казначейство на додаток до другого рівня пенсійного забезпечення може створити ще одну пенсію – “наприклад, таку, як робить Держказначейство США”.

“Людина може щомісяця відкладати по 800-1000 гривень, і коли вона досягне пенсійного віку, казначейство поверне їй накопичений капітал з невеликими відсотками, які погасять інфляцію”, – припустила вона.

Третьякова також пояснила, який обов’язковий відсоток пенсійних відрахувань працівника і роботодавця закріплений у проекті закону.

“Працівник обов’язково відкладає 1% від своєї заробітної плати, а далі може вибирати більше. Роботодавець – мінімум 2%, але може додавати по формулі + 1% від того, що вибирає працівник. Наприклад, якщо працівник – 4%, то роботодавець – 5%, разом 9%”.

У той же час єдиний соціальний внесок для солідарної системи в новій системі також залишається. “Уряд, щоб надати компенсатор роботодавцю, має шукати серед податків якийсь компенсатор. Я сьогодні його не бачу, але уряд може його знайти”, – сказала Третьякова.

news.finance.ua

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада