26 вересня
24 вересня
22 вересня
17 вересня
14 вересня
13 вересня
12 вересня
10 вересня
7 вересня
6 вересня
5 вересня
4 вересня
31 серпня
30 серпня
26 серпня
24 серпня
23 серпня
19 серпня
18 серпня

В Україні дешевшають томати

Збільшення пропозиції томати відкритого грунту спровокувало зниження цін на дану продукцію в Україні.

Українські комбінати змушені знижувати ціни на томат, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Згідно з даними щоденного моніторингу проекту, початок масової реалізації томата з літніх теплиць спричинило за собою зниження цін на дану продукцію практично по всій території країни.

У сформованих умовах спроби місцевих тепличних господарств утримати колишній рівень цін супроводжувалися уповільненням темпів збуту, в результаті чого вони змушені були вдатися до негативних цінових коригувань. Так, на сьогоднішній день великі тепличні комбінати готові відвантажувати томати за ціною 22-25 грн/кг ($0,83-0,94/кг), що в середньому на 17% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.

Така ситуація обумовлена значним зростанням обсягів продукції з літніх теплиць. Поряд з цим, деякі комбінати південних областей відзначають, що через спеку томати не визрівають належним чином, що скорочує термін їх реалізації і також чинить значний тиск на ціни.

При цьому, варто відзначити, що після зниження цін у сегменті тепличного томата на ринку України, його ціна вже фактично опустилася до рівня минулого року в аналогічний період.

AgroReview
4 листопада
3 листопада