1 грудня
30 листопада
27 листопада
25 листопада
24 листопада
23 листопада
21 листопада
19 листопада

В Україні фіксують аномально прискорений розвиток пізніх агрокультур

На початку липня поточного року запаси продуктивної вологи під усіма посівами сільськогосподарських культур були нерівномірними і оцінювалися від оптимальних та надлишкових до недостатніх і навіть посухи. Внаслідок високого температурного режиму протягом червня відбувалося прискорене дозрівання ранніх зернових культур.

Про це повідомляє пресслужба Національної академії аграрних наук України.

Зазначається, що у західних областях України, де в червні випала надмірна кількість дощів, дозрівання зерна ранніх колосових культур відбувалося за несприятливих умов, пов’язаних з надмірним для цієї фази розвитку зволоженням метрового шару ґрунту (120-230 мм продуктивної вологи). А надмірне зволоження ґрунту, у свою чергу, викликало локальне вилягання рослин, у деяких районах створювалися умови для «стікання» зерна, зменшення його ваги за рахунок вимивання пластичних речовин. Тож, дощі та паводки в цьому регіоні викликали пошкодження і загибель частини посівів.

«У південних і центральних областях внаслідок спекотної погоди та періодичного випадання дощів прискорено фазовий розвиток сільськогосподарських культур з випередженням середніх багаторічних термінів на 1-2 тижні», – розповіли в НААН.

http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/18231-v-ukrajini-fiksuyut-anomalno-priskorenij-rozvitok-piznikh-agrokultur.html
Вчені зауважили, що дозрівання зерна відбувається прискорено, інтенсивно розвиваються пізні культури, особливо на площах із достатніми запасами вологи у ґрунті.

Однак, з огляду на вкрай нерівномірний розподіл опадів на території зазначених областей, збереглися площі, де ґрунтова посуха під ранніми зерновими культурами не припинялася. Як наслідок, відзначається збільшення площ, схильних до посухи.

Також на окремих площах південних областей України, у районах, де проходили сильні зливи, через підвищену вологість повітря на посівах озимої пшениці спостерігається почорніння колоса.

4 листопада
3 листопада