В Україні падає попит на полуницю

Пропозиція вітчизняної полуниці на ринку України продовжує зростати, але попит при цьому утримується на вкрай низькому рівні.

Так, на сьогоднішній день українські виробники пропонують полуницю до продажу за ціною 40-55 грн / кг ($ 1,50-2,06 / кг), що в середньому на 29% дешевше, ніж тижнем раніше.

Знижувати ціни в даному сегменті виробники змушені у зв’язку зі стрімким збільшенням пропозиції полуниці в місцевих господарствах, в той час як попит на цю продукцію залишається досить стриманим. При цьому більшість операторів ринку відзначають досить великий відсоток некондиційної ягоди в поточному сезон. Рясні опади помітно знизили якісні характеристики вітчизняної полуниці.

Проте, на сьогоднішній день пропозиція полуниці на ринку України, як і раніше невелика. За словами ключових гравців ринку, в поточному сезоні урожай місцевої полуниці садової буде набагато нижче торішнього, через несприятливі погодні умови. Відзначимо, що на початку червня минулого року обсяги пропозиції полуниці на ринку були значно більше, ніж сьогоднішні. В результаті під тиском сильної конкуренції українські садівники були змушені продавати цю ягоду в середньому на 40% дешевше, ніж сьогодні.

AgroReview