Вчора
19 червня
18 червня
17 червня
15 червня
14 червня
13 червня
10 червня
8 червня
4 червня
31 травня
26 травня
23 травня
22 травня
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня

В Україні подорожчає картопля

В Україні дорожчатиме картопля. Ціна буде рости, тому що не всі продовольчі ринки працюють і дрібні агровиробники не можуть там продавати свою продукцію, а попит стає найбільш концентрованим у супермаркетах. Про це повідомив економіст Олег Пендзин.

– Імпортні овочі сьогодні в Україні дорожчі, ніж у вітчизняного товаровиробника, але ціна на ринку формується за ціною імпорту. Це пояснюється тим, що до сьогодні українському товаровиробникові вкрай складно потрапити на полиці супермаркетів. Вихід на великого ритейлера передбачає наявність досить об’ємних партій в упаковці. Це саме те, що відрізняє імпорт, – пояснив економіст.

Олег Пендзин також додав, що, на його думку, в період карантину не всі продовольчі ринки зможуть працювати, навіть якщо їм це дозволять.

– Я думаю, що частина ринків буде закриватися, а в деяких будуть проблеми у зв’язку з недотриманням норм і вимог, які пред’являє МОЗ сьогодні. Це призведе до подорожчання продукції. Зазвичай до 90% картоплі на ринках – це те, що вирощували для себе, те, що забезпечується домогосподарствами населення. І цей сегмент продукції не конкурентний імпорту, який поставляється в Україну десятками або навіть сотнями тонн. Крім того, наші супермаркети беруть товар під реалізацію і зможуть перерахувати гроші постачальнику в кращому випадку тільки через 20 днів. Який дрібний фермер зможе собі дозволити стільки чекати? У них зазвичай немає оборотного капіталу, – сказав аналітик.

Тижневик “Номер один”

4 листопада
3 листопада