Вчора
30 листопада
29 листопада
27 листопада
24 листопада
23 листопада
18 листопада
17 листопада
16 листопада
15 листопада
11 листопада
9 листопада

В Україні прогнозують рекордний урожай кукурудзи

Дощі, які пройшли на території України в травні, сформували умови для рекордного врожаю кукурудзи, за рахунок якого валовий збір зернових в 2020 році може досягти 68 млн тонн.

Про це розповіла Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру, передає unian.ua. «Дощі забезпечили гарне зволоження ґрунту під пізніми культурами — для кукурудзи, соняшника та сої зараз сформувалися „райські умови“.

Поки що не вистачає тепла, але потепління прийде в Україну через 3−4 дні», — розповіла експерт.

Таким чином, Тетяна Адаменко вважає, що українські аграрії зможуть зібрати 68 млн тонн врожаю в цьому році, якщо на території країни збережуться сприятливі умови для росту і рекордного врожаю кукурудзи.

Щоб зібрати 68 млн тонн врожаю зернових, потрібен рекорд по кукурудзі. «По пшениці в цьому році точно не буде рекорду — через посуху в березні-квітні постраждали посіви в Одеській, Херсонській та інших південних областях, де пшеничні поля найбільші в Україні. Хоча дощі забезпечили зволоження 80% посівних площ країни, на півдні опади були не такими великими, а в деяких районах зберігся ґрунтова посуха», — пояснила фахівець.

Адаменко підкреслює, що зволоження ґрунту під ранніми зерновими культурами покращилося, але не досягло оптимального рівня. В Одеській, Херсонській та інших південних областях урожай пшениці очікується на рівні нижче середнього. Нагадаємо, в Україні вже посіяно 97% ярих культур.

Agravery.com

4 листопада
3 листопада