Вчора
26 січня
20 січня
18 січня
17 січня
12 січня
30 грудня
29 грудня
26 грудня
24 грудня
22 грудня
21 грудня
19 грудня
16 грудня
13 грудня
12 грудня
9 грудня
7 грудня
6 грудня
5 грудня

В Україні прогнозують рекордний урожай кукурудзи

Дощі, які пройшли на території України в травні, сформували умови для рекордного врожаю кукурудзи, за рахунок якого валовий збір зернових в 2020 році може досягти 68 млн тонн.

Про це розповіла Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру, передає unian.ua. «Дощі забезпечили гарне зволоження ґрунту під пізніми культурами — для кукурудзи, соняшника та сої зараз сформувалися „райські умови“.

Поки що не вистачає тепла, але потепління прийде в Україну через 3−4 дні», — розповіла експерт.

Таким чином, Тетяна Адаменко вважає, що українські аграрії зможуть зібрати 68 млн тонн врожаю в цьому році, якщо на території країни збережуться сприятливі умови для росту і рекордного врожаю кукурудзи.

Щоб зібрати 68 млн тонн врожаю зернових, потрібен рекорд по кукурудзі. «По пшениці в цьому році точно не буде рекорду — через посуху в березні-квітні постраждали посіви в Одеській, Херсонській та інших південних областях, де пшеничні поля найбільші в Україні. Хоча дощі забезпечили зволоження 80% посівних площ країни, на півдні опади були не такими великими, а в деяких районах зберігся ґрунтова посуха», — пояснила фахівець.

Адаменко підкреслює, що зволоження ґрунту під ранніми зерновими культурами покращилося, але не досягло оптимального рівня. В Одеській, Херсонській та інших південних областях урожай пшениці очікується на рівні нижче середнього. Нагадаємо, в Україні вже посіяно 97% ярих культур.

Agravery.com

4 листопада
3 листопада