Вчора
24 листопада
23 листопада
20 листопада
18 листопада
12 листопада
9 листопада
8 листопада
7 листопада
5 листопада
3 листопада
2 листопада
29 жовтня

В “Укрпошті” пропонують міняти валюту і відкривати депозити

Перші листоноші з терміналами поїдуть селами вже в грудні, якщо в червні парламентарі остаточно ухвалять законопроєкти

Міняти валюту і відкривати депозити – пропонують в “Укрпошті”. Відділення вже готуються надавати банківські послуги. Але за це ще має остаточно проголосувати парламент.  Але в Нацбанку – категорично проти. Пояснюють, вклади людей будуть не захищені від розтрати.

Щоб листоноші не возили готівку, а клієнти не платили комісію за комірне, в “Укрпошті” прагнуть надавати банківські послуги. Просто в поштових відділеннях відкривати рахунки, на кшталт радянських ощадкнижок, оформлювати картки, встановити термінали. Цими терміналами, за задумом, і будуть користуватися листоноші. Їздитимуть по хатах не на велосипедах, а автівками з охороною. Але, щоб все так запрацювало, “Укрпошті” потрібен дозвіл на надання банківських послуг. За відповідний законопроєкт у першому читанні проголосували народні депутати. Але Нацбанк – проти.

“Насправді, це вигідно для” Укрпошти “і тільки для неї. Це спотворить дещо конкуренцію на ринку банківських послуг, оскільки один з учасників буде в дещо привілейованому становищі”, – переконаний Арсен Макарчук, керівник офісу правління Національного банку України.

Перевага перед банками хоча б в тому, що “Укрпошта” має відділення в усіх селах. А банківські офіси відкривають тільки там, де живе щонайменше десять тисяч чоловік.

Самі селяни заріклися від вкладів на пошті, так як психотравма від втрати радянських вкладів залишилася майже у кожного.

Але в “Укрпошті” запевняють, гарантії збереження грошей на їх рахунках будуть.

“Всі ці вклади будуть застраховані у Фонді гарантування вкладів. Ми будемо ці гроші розміщувати або в невеликих банках, або в державні папери, це будуть безризикові операції”, – говорить Ігор Смілянський, генеральний директор АТ “Укрпошта”.

У Нацбанку кажуть – проконтролювати, куди насправді підуть гроші вкладників “Укрпошти”, буде неможливо.

“Укрпошта” буде вести господарську діяльність в рамках одного господарського балансу. Ми вважаємо, це неправильним, коли за гроші клієнтів буде закуповуватися пакувальний матеріал “, – говорить Арсен Макарчук, керівник офісу правління Національного банку України.

Перші листоноші з терміналами поїдуть селами вже в грудні, якщо в червні парламентарі остаточно ухвалять законопроєкти. Але Нацбанк – проти, і наполягатиме на іншій моделі щодо надання банківських послуг поштою.

public.nazk.gov.ua
4 листопада
3 листопада