1 грудня
30 листопада
27 листопада
25 листопада
24 листопада
23 листопада
21 листопада
19 листопада

В уряді пропонують конфісковувати майно за фейкові “мінування” об’єктів

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону щодо кримінальної відповідальності за неправдиве повідомлення про мінування об’єктів інфраструктури. Зокрема, за подібні злочини планується конфіскація майна.

Таке рішення уряд ухвалив на засіданні 15 липня.

Згідно з пояснювальною запискою, кількість завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності останнім часом набула загрозливого масштабу.

Зокрема, наводяться дані Нацполіції за 2019 рік, відповідно до яких слідчі розпочали досудове розслідування близько 2000 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 259 Кримінального кодексу України, що вдвічі більше, ніж у 2018 році.

Зазначається, що з січня по березень 2020 року було розпочато 213 кримінальних проваджень за вказаною статтею. Деякі повідомлення мають комплексний характер, коли одночасно повідомляється про “мінування” десятків об’єктів. Правоохоронці змушені залучати велику кількість спецтехніки та особового складу для перевірки цих повідомлень.

Проєктом закону пропонується як обов’язкове додаткове покарання у вигляді конфіскації майна за вчинення злочину, передбаченою статтею 259 ККУ (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності — ред.).

Нині вчинення злочину за вказаною статтею карається позбавленням волі на строк від 2 до 6 років. За повторне вчинення злочину — позбавленням волі від 4 до 8 років.

Законопроєкт має розглянути та схвалити Верховна рада.

https://suspilne.media/amp/48204-v-uradi-proponuut-konfiskovuvati-majno-za-psevdominuvanna/

4 листопада
3 листопада