Вчора
30 жовтня

В уряді заявили, що в українських школах забагато вчителів-пенсіонерів

В Україні кадрова проблема полягає в тому, що в школах працює велика кількість пенсіонерів. Якби пішли вчителі пенсійного віку, то можна було б підвищити зарплати молодим педагогам.

Про це сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев, повідомляє finance.ua.

За його словами, шляхом оптимізації процесів уряд зможе підвищити зарплату тим працівникам, які ефективно працюють. Однак наразі оптимізувати освітній процес неможливо.

«Кожні район, місто та ОТГ специфічні, і ми маємо це розуміти. Якщо ти живеш у Києві, ти оцінюєш київські школи. Як поїдеш у Верховинський район, у гори, – побачиш, що хати стоять у кількох кілометрах одна від одної, а доріг між ними немає. Діти спускаються з гір, ходять пішки по 2-3 км, щоб дійти до школи. Як там оптимізувати мережу? Там не можна зробити дороги, не можна запустити шкільний автобус. А є, наприклад, Чернігівщина, де село від села розташоване за 50 км. Можна оптимізувати тут? Ти ж не будеш возити дітей за 50 км. Ось чому великі кошти йдуть на освіту», – розповів чиновник.

Єрмоличев зазначив, що для цього потрібна комплексна державна програма. Також він додав, що з нового навчального року зарплати вчителям не підніматимуть.

«Проблема в тому, що у нас бюджетний і навчальний роки не збігаються. Тому, відповідно, з 1 вересня нічого не зміниться: ні в зарплатах, ні в чому, бо бюджет розрахований з 1 січня по 31 грудня. Якщо буде прийняте рішення про підвищення мінімальних зарплат, це буде комплексне рішення, яке торкнеться всіх бюджетників, у тому числі вчителів», – зазначив заступник міністра фінансів.

Вчора