Вчора
1 березня
28 лютого
27 лютого
25 лютого
23 лютого
22 лютого
21 лютого
20 лютого
19 лютого
17 лютого
16 лютого
14 лютого
12 лютого

Яким цьогоріч буде врожай яблук в Україні

Якщо погода буде прихильною, прогнозується, що Україна збере більше яблук,ніж в 2019 році.

Про це розповів керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв під час міжнародної онлайн-конференції «Яблучні прогнози».

«Якщо в Україні збиральні площі залишаються приблизно на рівні минулого року, і вступають в плодоношення нові інтенсивні сади, які закладалися 3-5 років тому, то валовий збір яблук має всі шанси збільшитися. Щодо якості яблук можна буде говорити вже ближче до осені», – зазначає Олександр Хорєв.

За його словами, якщо в Україні буде зібрано більше яблук – збільшиться пропозиція як на внутрішньому ринку, так і для експорту.

«Якщо з експортом будуть проблеми, пов’язані з обмеженням торгівлі через коронавірус, тоді яблуко буде пропонуватися на внутрішньому ринку, і ціна може просісти. Якщо ж основна частина яблука з України піде на експорт, на що ми сподіваємося, то і на внутрішньому ринку, і на експортних поставках виробники зможуть отримати непогані ціни», – прогнозує Олександр Хорєв.

Також експерт зазначив, що незважаючи на те, що в минулому сезоні обсяг яблук, вивезених з України, був в три рази менше, канали експорту розширилися, і його географія охопила понад 20 країн.

agroportal.ua

4 листопада
3 листопада