Вчора
31 травня
30 травня
29 травня
26 травня
25 травня
24 травня
22 травня
20 травня
19 травня
17 травня
16 травня
12 травня
10 травня
9 травня

Європейські фермери зменшують поголів’я птиці через низький попит

Одна з провідних європейських фермерських організацій Copa-Cogeca стверджує, що карантинні обмеження зупинили будь-яке споживання поза домом, що становить 20-40% виробництва, в залежності від країни. А деякі види птиці – такі, як качка, голуб, перепел, цесарка і гуска майже зовсім не продаються. Про це пише Poultry World.

Водночас сотні тисяч тонн м’яса птиці імпортуються до ЄС із третіх країн, головним чином із Бразилії, Таїланду й України. Більша його частина призначена для внутрішнього споживання і тому не може бути реалізована на ринку.

За словами голови робочої групи Copa-Cogeca з питань м’яса птиці та яєць Чарльза Борнса, ця проблема призвела до надлишкової пропозиції. «Холодильні склади по всій Європі працюють на повну потужність, а вартість зберігання зростає із загостренням кризи. У всьому Євросоюзу вже витрачено понад 100 млн євро», – зауважив він.

Паралельно з цим за останні сім тижнів відбулося приголомшливе падіння цін на 12%, що посилило тиск на європейських виробників. «Якщо ця динаміка триватиме, багато фермерів будуть змушені закрити свої підприємства», – наголосив експерт.

Він звертає увагу на те, що багато фермерів перебувають у скрутному становищі. «Наразі ситуація жахлива. З початку кризи, за моїми підрахунками, втрачено мільярд курей, – зазначив Чарльз Борнс. – Якщо включити качок і перепелів, то щотижня на фермах недораховуються приблизно 20 млн курчат».

Голова ради директорів Національного союзу фермерів (NFU) з птахівництва Томас Ворнам – один із фермерів Великої Британії, який постраждав від кризи – зазначив, що закриття закладів громадського харчування призвело до чистого зниження попиту на м’ясо птиці, і сектор відреагував на це скороченням поголів’я курчат на фермах: воно приблизно на 15%, або на 3 млн голів, менше на тиждень.

«Фермери збільшили розрив між посадкою курчат зі стандартних 12 днів до 22 днів у моєму випадку, щоб зменшити поголів’я птиці, які ринок може продати», – зазначив він.

Як повідомлялося, в ЄС ціни на бройлерів впали до найнижчого рівня за останні п’ять років.

AgroTimes

4 листопада
3 листопада