Вчора
18 жовтня
16 жовтня
15 жовтня
14 жовтня
13 жовтня
12 жовтня
11 жовтня

Закупівельна ціна на молоко селянських господарств впала майже до собівартості

Закупівельна ціна на молоко у традиційно “молочних” регіонах України за тиждень впала на 20% і подекуди досягла рівня рентабельності. Про це повідомляє agronews.ua.

Так, у Чернігівській області, за даними milkua.info, молоко 2 класу у селян приймають по 4 грн/кг. У Вінницькій області на поточний момент молоко в особистих селянських господарствах закуповують за ціною 4,5 грн/кг. Хоча ще на у 2-й декаді травня було й по 5,50 грн/кг.

Для порівняння, молоко 2 класу у великих сільськогосподарських виробників закупівельники беруть за ціною на 30-80% вищою, ніж аналогічної якості у селян.

Так, у тій же Вінницькій області станом на 22 травня 2020 року ціна звкупівлі молока у сільськогосподарських підприємств була 9 грн/кг. У Київській області – 9 грн/кг, у Запорожській – 7,9 грн/кг, Миколаївській – 7 грн/кг, Чернігівській – 6,7 грн/кг.

Молоко 1 сорту заготівельники беруть у великих товарних виробників за ціною 10-8 грн/кг.

Така розбіжність у закупівельній ціні на молоко для селян і великотоварних виробників призводить до того, що утримувати корів у селянських господарствах стає невигідно. Фактично, мова йде вже майже про покриття собівартості.

Прибуток з молока у селян мізерний, що призводить до стійкої тенденції на зменшення поголів’я корів на селянських подвір’ях, яка стабільно прослідковується вже 12 місяців поспіль.

agronews.ua

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада