Вчора
29 листопада
28 листопада
27 листопада
26 листопада
25 листопада
24 листопада
23 листопада
20 листопада
18 листопада
12 листопада
9 листопада

Зовнішні кордони ЄС не планують відкривати раніше липня

Міністри внутрішніх справ держав ЄС висловилися за подовження обмежень на в’їзд до ЄС з третіх країн на два тижні. Наступного тижня Єврокомісія представить рекомендації щодо відкриття зовнішніх кордонів ЄС.

Цілковита більшість держав ЄС вважає за потрібне подовжити заборону на в’їзд до ЄС з інших країн на два тижні, до кінця червня. Про це заявила єврокомісарка з внутрішніх справ Ільва Йоханссон у п’ятницю, 5 червня, за підсумками відеоконференції міністрів внутрішніх справ країн ЄС, повідомляє кореспондент DW.

“Послухавши сьогоднішню дискусію, я особисто вірю, що ми повернемося до повноцінного функціонування Шенгенської зони та свободи пересування громадян не пізніше, ніж у кінці червня”, – зазначила Йоханссон. Вона знову підтвердила позицію, що відкриття зовнішніх кордонів буде можливе лише після зняття обмежень на внутрішніх кордонах ЄС.

Як відомо, через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19 до 15 червня діє рекомендація Єврокомісії зберігати заборону на в’їзд до ЄС громадян третіх країн . Винятки діють лише для так званих “необхідних” подорожей, наприклад сезонних працівників. “Майже всі держави-члени ЄС сьогодні висловилися за коротке подовження цього періоду. Це означає, що контроль на внутрішніх кордонах скасують до кінця червня. Я думаю, ми маємо розглянути поступове зняття обмежень на подорожі до ЄС на початку липня”, – розповіла єврокомісарка. Відповідаючи на запитання кореспондента DW, вона уточнила, що подовжити цю заборону на в’їзд планують на два тижні.

За словами Йоханссон, наступного тижня Єврокомісія представить свої рекомендації для держав Шенгенської зони щодо відкриття зовнішніх кордонів ЄС.

m.dw.com

4 листопада
3 листопада