23 листопада
21 листопада
20 листопада
17 листопада
15 листопада
14 листопада
12 листопада
11 листопада
10 листопада
9 листопада
8 листопада
7 листопада
1 листопада
29 жовтня
28 жовтня
25 жовтня

Майже третина безробітних на Сумщині – молодь до 35 років

За інформацією Сумського обласного центру зайнятості з початку року, станом на 1 серпня, статус безробітного мали 11,2 тис. молодих людей віком до 35 років (30% від загальної кількості безробітних), з яких 9,7 тис. отримували допомогу по безробіттю.

Майже 80% з цієї категорії безробітних до реєстрації у службі зайнятості мали професійний досвід. З них 23% раніше працювали у оптовій та роздрібній торгівлі; 20% – у державному управлінні й обороні; 12% – у переробній промисловості; 9% – у сільському,  лісовому  та рибному господарстві; 6% – в галузях охорони здоров’я та надання соціальної допомоги; по 4% у сферах транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, освіті; 3% – працювали у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування. Решта громадян з різних причин не була зайнята більше 1 року або відносилась до випускників навчальних закладів різних типів, що не мали професійного досвіду.

«Дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили на ринку праці області – одна з головних проблем при вирішенні проблеми працевлаштування безробітних, зокрема молоді», – зазначив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

За його словами, з початку 2020 року (станом на 1 серпня) за сприяння обласної служби зайнятості знайшли роботу 2,8 тис. молодих осіб, з них 768 – до набуття статусу безробітного. Профорієнтаційними послугами за вказаний період було охоплено 4,6 тис. безробітних та 1,4 тис. осіб, які навчаються в навчальних закладах.

Сумською обласною службою зайнятості за 7 місяців поточного року на замовлення роботодавців здійснено професійне навчання 405 безробітних у віці до 35 років. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 298 осіб з числа молоді (21% від загальної кількості залучених безробітних). Роботи організовувалися за наступними напрямками: допомога сім’ям учасників АТО (ООС); супровід інвалідів по зору; роботи на об’єктах соціальної сфери; відбудова історичних пам’яток; впорядкування місць поховань.

4 листопада
3 листопада