Опорні лікарні Сумщини отримають з Держбюджету 56 млн грн
Кабмін затвердив мережу опорних лікарень, де під невідкладну допомогу будуть реконструйовані (капітально відремонтовані) приймальні відділення. На Сумщині це – Конотопська ЦРЛ, обласна лікарня, Сумська центральна міська лікарня, Охтирська, Роменська, Шосткинська і Глухівська ЦРЛ.
Про те, якими будуть оновлені відділення, розповіла районній газеті «Сільські горизонти» головний лікар КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Конотопської районної ради Лариса КОВТУН.
– Уже цього року приймальні відділення опорних лікарень області повинні стати абсолютно іншими – як по наповненню, так і за функціями. Замість звичних приймальних покоїв там з’являться стаціонарні відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги – з цілодобовим доступом до обладнання в режимі 24/7.
Передбачено, що там облаштують лікарсько-медичний пост і кілька зон – приймально-сортувальну, реанімаційну і загальномедичну – з окремими боксами, палатами і кабінетами. А головне – вони будуть оснащені сучасним діагностичним обладнанням, що дозволяє оперативно визначити проблему пацієнта і алгоритм надання допомоги.
На реконструкцію 120 приймальних відділень по всій Україні виділено 1,68 млрд грн. Ці кошти як субвенцію з Держбюджету направляються з Фонду боротьби з COVID-19. Для Сумщини, передбачено 56 млн грн, що розподілені між опорними лікарнями. Для Глухівської ЦРЛ – 9,6 млн, Конотопської ЦРЛ – майже 12,3 млн, Роменської ЦРЛ – близько 6,6 млн, Охтирської ЦРЛ – 1,8 млн, Шосткинської ЦРЛ – 6,9 млн, Сумської ЦМЛ – 6,8 млн і обласної лікарні – майже 11,9 млн. Варто зазначити: мінімальною умовою залучення державного фінансування для створення відділень екстреної медичної допомоги була наявність проєктно-кошторисної документації, що розробляється за рахунок місцевих бюджетів. У деяких медустанов кошторис перевищив виділену з держскарбниці суму – різницю повинен перекрити місцевий бюджет.
Оскільки вартість деяких проєктів вийшла більша, ніж це передбачено з Держбюджету, – були затребувані гарантійні листи, що кошти на умовах співфінансування виділять місцеві бюджети. Таких у нас по області три лікарні – обласна, Сумська ЦМЛ і Конотопська ЦРЛ. Раніше для Сумської обласної лікарні облбюджет вже виділяв 300 тис. грн на проєктно-кошторисну документацію, тепер додасть додатково 4,8 млн. Що стосується Сум – є гарантійний лист, що міськбюджет для ЦМЛ виділить ще 800 тис. грн. Так само і по Конотопу. Решта опорних лікарень укладаються в суму субвенції.
На закупівлю обладнання для реконструйованих відділень з Фонду боротьби з COVID-19 заплановано більше – 5,3 млрд грн. Перелік необхідного обладнання, предметів довгострокового користування, медичних виробів і допоміжних засобів МОЗ було затверджено ще в травні. В кінці червня робоча група визначилася з тим, що потрібно придбати в першу чергу. Це стосується дорогих апаратів – ангіографів, комп’ютерних томографів, пересувних рентген-апаратів, ендоскопічного обладнання тощо, що істотно поліпшить матеріально-технічну базу опорних лікарень, які в госпітальному окрузі повинні надавати пацієнтам високоспеціалізовану допомогу.
Проєкт передбачає, що додаткове обладнання буде закуплено централізовано МОЗ, а одержувачем коштів, як повідомляв на засіданні уряду міністр охорони здоров’я Максим Степанов, хочуть визначити ДП “Медичні закупівлі”.
Джерело: 05447.com.ua