3 липня
2 липня
1 липня
30 червня
25 червня
24 червня
22 червня
20 червня
18 червня
17 червня
16 червня
14 червня
13 червня
12 червня

Пораненого бійця із Сум готують до реабілітації

Пораненого на сході сумчанина Сергія Литвиненка переводять на реабілітацію в Ірпінський шпиталь 14 липня. До цього його лікували в чотирьох лікарнях, повідомляє Суспільне.

Боєць потрапив під обстріл 22 червня 2020 року в районі Попасної Луганської області. Він — кулеметник мотопіхотного батальйону 30-ї окремої механізованої бригади.

Його дружина — Олена Литвиненко — розказує, як дізналась про поранення чоловіка. “Він мені, за 15 хвилин по четвертій ранку, написав: “Доброго ранку, кохана!” — і на цьому зв’язок обірвався”, — згадує вона.

За її словами, спочатку його прооперували в Попаснянській лікарні. “Тому що сказали, що не довезуть, потім в Часів Яр його перевели, з 8-го до 22-го він був у харківському шпиталі — 65-му. Дві доби був без свідомості, дихав самостійно”, — згадує вона.

Коли до нього приїхали рідні, чоловік прийшов до тями, каже Олена Литвиненко. “Він чекав і знав, що ми приїдемо з мамою. 8-го числа його, санавіацією, переправили до київського шпиталю. Зараз він там перебуває. Стан — середньої тяжкості, він намагається ходити”, — говорить жінка.

“Вже легше. Ще всередині все болить, а так, слава Богу, на ноги став”, — каже Сергій Литвиненко.

Зараз, говорить Олена Литвиненко, її чоловіка лікують безкоштовно, але попереду — тривала реабілітація. Тому родина почала збирати гроші. До чого готуватись їм, розповіли у громадському фонді «Суми». “Лікування в шпиталях, ми уже з 2014 р. працюємо і чітко знаємо, – це більш-менш нормально, але реабілітація здебільшого власним коштом оплачується”, — зазначає координаторка програми фонду Ольга Зінченко.

Сергій Литвиненко розповідає, як все сталося. “Стріляв я з кулемета крупнокаліберного — і по мені черга, тобто, відповідь була з лівого боку. Я праворуч стріляв, а вони – зліва. Я тікав до окопу — і не встиг. У бік потрапило — 7,62”, — згадує він.

За її словами, це дуже — дуже дорого і довготривало. Також, на її думку, психологічна реабілітація теж є дуже важливою. Однак нею багато хто нехтує: він командування — до самих бійців.

4 листопада
3 листопада