Вчора
23 січня
21 січня
19 січня
13 січня
12 січня
5 січня
4 січня
31 грудня
29 грудня

Сумська майстриня ділиться досвідом художньої вишивки

У Сумському палаці дітей та юнацтва діє зразкова майстерня художньої вишивки та бісероплетіння. У ній навчаються 75 вихованок віком від 6 до 24-ох років. Усі вони зараз на карантині. Про те, як працюють дівчатка, які техніки вишивки використовують, а також, скільки часу потрібно, щоб створити вишиванку, розповіла керівниця студії Наталія Бабенко.

«В основному, дівчатка працюють з техніками, притаманними Сумській області. Щоб ми відрізнялись на конкурсах, на виставках, фестивалях. Ми приїжджаємо — і це є наш паспорт. Бачуть — приїхали Суми, і всі наші техніки», — говорить Наталя Бабенко.

«Слобожанська вишивка дуже різноманітна. Тут присутні і геометричні візерунки і рослинні візерунки. Рослинні візернунки притаманні вишивці на слобожанських сорочках. Це тамбурний шов, стебловий шов. У сучасних сорочках навіть використовують рушникові шви», — розповідає Тетяна Бабенко і показує роботи вихованиць студії. Вони усі зберігаються у музеї декоративно-прикладного мистецтва Палацу дітей та юнацтва.

Сорочки Лебединського району вишивали тамбурним швом, а на Тростянеччині та Охтирщині використовували настил по сітці.

Вишивка, притаманна Охтирському району

«Техніка качалочка — були знайдені візерунки на Недригайлівщині. Техніка «стародубська сітка» — на території Роменського району», — розповідає майстриня. Вишиванка середньої складності виконується за місяць, рушник — від півроку до двох.

 «Все залежить від складності візерунка, величини роботи, і від швидкості пальчиків юних майстринь», пояснює пані Наталія.

suspilne.media

4 листопада
3 листопада