3 грудня
2 грудня
29 листопада
28 листопада
27 листопада
26 листопада
25 листопада
23 листопада
21 листопада
20 листопада
17 листопада
15 листопада
14 листопада
12 листопада
11 листопада

Сумська майстриня ділиться досвідом художньої вишивки

У Сумському палаці дітей та юнацтва діє зразкова майстерня художньої вишивки та бісероплетіння. У ній навчаються 75 вихованок віком від 6 до 24-ох років. Усі вони зараз на карантині. Про те, як працюють дівчатка, які техніки вишивки використовують, а також, скільки часу потрібно, щоб створити вишиванку, розповіла керівниця студії Наталія Бабенко.

«В основному, дівчатка працюють з техніками, притаманними Сумській області. Щоб ми відрізнялись на конкурсах, на виставках, фестивалях. Ми приїжджаємо — і це є наш паспорт. Бачуть — приїхали Суми, і всі наші техніки», — говорить Наталя Бабенко.

«Слобожанська вишивка дуже різноманітна. Тут присутні і геометричні візерунки і рослинні візерунки. Рослинні візернунки притаманні вишивці на слобожанських сорочках. Це тамбурний шов, стебловий шов. У сучасних сорочках навіть використовують рушникові шви», — розповідає Тетяна Бабенко і показує роботи вихованиць студії. Вони усі зберігаються у музеї декоративно-прикладного мистецтва Палацу дітей та юнацтва.

Сорочки Лебединського району вишивали тамбурним швом, а на Тростянеччині та Охтирщині використовували настил по сітці.

Вишивка, притаманна Охтирському району

«Техніка качалочка — були знайдені візерунки на Недригайлівщині. Техніка «стародубська сітка» — на території Роменського району», — розповідає майстриня. Вишиванка середньої складності виконується за місяць, рушник — від півроку до двох.

 «Все залежить від складності візерунка, величини роботи, і від швидкості пальчиків юних майстринь», пояснює пані Наталія.

suspilne.media

4 листопада
3 листопада