26 березня
24 березня
22 березня
20 березня
17 березня
16 березня
14 березня
11 березня
10 березня
8 березня
7 березня
4 березня
25 лютого
24 лютого
23 лютого
21 лютого

Цікавинки ботанічного саду у Сумах

Провідним центром вивчення та збереження ресурсів світової флори на Сумщині є ботанічний сад Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, що є об’єктом природно-заповідного фонду області з 1973 року.

Ботанічний сад Сумського державного педагогічного універси­тету імені А.С. Макаренка, заснований у 1934-1936 р. Рішення про створення в околицях селища Оболонського (нині вул. Оболонська в м. Суми) плодового розсадника було прийнято восени 1934 року, того ж року на площі 5 га розпочалися перші роботи по плануванню території. У 1937 році ділянку розташовану на схилах правого берега р. Стрілка передали Сумському інституту соціального виховання (пізніше реорганізованому в педагогічний інститут) для навчальної та наукової діяльності.

Тут створили агробіологічну станцію, планування території якої доручили викладачам кафедри ботаніки. Провідну роль у цьому зіграв І. Н. Литвиненко, який запроєктував верхній дендропарк з екзотичними рослинами у регулярному стилі та нижній парк як приклад нагірних дібров лісостепової зони. Крім того, на частині території були змодельовані остепнені луки, пізніше її частково зайняли під ягідники і плодовий сад.
У 60-70-ті роки колекція ботанічного саду (у складу агробіологічної станції педінституту) значно розширилась за рахунок декоративних деревних та трав’янистих видів. Тут формується центр науково-методичних досліджень у системі підготовки майбутніх учителів біології.

Планомірні роботи по збагаченню колекції видів, що потребують охорони, розпочались у 80-х роках завдяки І. Н. Синиці та М. Г. Кричкевичу. Останній суттєво поповнив колекцію рідкісних видів рослин, зокрема орхідеями – зозулиними черевичками справжніми та багатоквітковими, 3 видами пальчатокорінників, любкою дволистою, вовчими ягодами, рододендронами. У пошуку рідкісних рослин він із власної ініціативи здійснював далекі і близькі подорожі.

Нині в колекції ботанічного саду налічується близько тисячі рослин, з-поміж яких півтори сотні є рідкісними і зникаючими. У цьому велика заслуга Миколи Григоровича Кричкевича, який, на превеликий жаль, у 1997 трагічно загинув під час однієї з чергових експедицій.
Згідно з рішенням Сумської обласної ради від 19.10.2000 р., заклад функціонує як ботанічний сад місцевого значення на площі 4,76 га.

4 листопада
3 листопада