У Сумах влаштували благодійне тренування на підтримку онкохворої жінки
Благодійне тренування на підтримку онкохворої жінки влаштували дві тренерки-сумчанки. Відбулось воно просто неба 19 липня.
О восьмій ранку на території літньої естради в міському парку імені Кожедуба збираються дівчата зібралися на другі благодійно-спортивні збори. Дар’я відвідувала минуле тренування, прийшла й на це. “Коли є можливість поєднати активність з благодійністю – це взагалі чудовий мікс”, говорить дівчина.
Всього на тренуватися зібрались понад 30 дівчат. “Люди реагують! Ми навіть не очікували. Завдяки цій реакції ми продовжуємо робити це надалі”, – розповідає тренерка Анна Ковшик.
Заняття триває 1 годину 20 хвилин. Складається з двох частин – по 40 хвилин кожна.
Відвідала заняття й Аліна Головко – це онкохвора жінка, на підтримку якої влаштували захід. Аліна виховує дитину. Каже, що сумує за спортом, але сама зараз не тренується через хворобу, “метастази в легенях і невідомо, як це може позначитися на здоров’ї”.
Діагноз Аліни – меланома четвертої стадії з метастазами в легені та лімфовузли – встановили їй цього року. Потім була операція, тепер – лікування.
“Препарат Кітруда в Україні дорогий. Одна крапельниця коштує 128 тисяч. Поки 8 крапельниць Кітруди, це трохи більше мільйона гривень. На жаль, родина коштів таких не має”, – розповідає Аліна.
Жінка каже – наразі пройшла перший курс крапельниць. Наступний призначений на 24 липня. Наразі ж триває збір коштів.”На рахунок поступають кошти – гривня, сім гривень, двадцять гривень.Навіть такі маленькі суми коли збираються, то ми можемо придбати препарат”, – розповідає жінка.
За тренування дівчата зібрали 5125 гривень. Ці кошти перерахували Аліні. Тренерки кажуть, що благодійні тренування будуть регулярними – щонеділі, о 8-й ранку.
Що таке меланома, та як лікують таку хворобу, розповіла лікарка Аліни Головко, Марія Кукушкіна.
“Це злоякісна пухлина, яка походить з пігментних клітин, яка дуже гарно лікується на першій-другій стадії захворювання, і яка представляє собою велику проблему у лікуванні на третій і, особливо, четвертій стадії захворювання. У сучасному світі використовується дороговартісна терапія або імунотерапія, таргетна терапія, вартість якої не покриває Україна, всі фінансові витрати сплачує пацієнт та його рідні. Це велика проблема для всіх пацієнтів з четвертою стадією”, – говорить лікарка.