12 квітня
11 квітня
10 квітня
9 квітня
6 квітня
5 квітня
3 квітня
2 квітня
30 березня
28 березня
27 березня
26 березня
25 березня
22 березня
18 березня
17 березня
14 березня
8 березня

Apple виграла апеляцію щодо спору з ЄС на 13 мільярдів євро

Європейський суд загальної юрисдикції (другий за величиною суд Європи) задовольнив апеляцію Apple на рішення Єврокомісії про стягнення з американської компанії 13 мільярдів євро (14,9 мільярда доларів) з-за одержання несправедливих податкових пільг в Ірландії в період з 2003 по 2014 роки.

Про це повідомляє портал ITC.ua. “Суперечка між Єврокомісією з одного боку, і урядом Ірландії та Apple, з іншого, виникла ще у 2013 році. За підсумками розслідування Єврокомісія прийшла до висновку, що особливий податковий режим, наданий Apple в Ірландії (замість звичайної ставки 12,5% для Apple діяв особливий податковий режим зі ставками від 1% до 0,005%), створив необґрунтовану перевагу для цієї компанії перед іншими учасниками ринку, які сплачували податки за звичайною ставкою”, – йдеться в повідомленні. Одночасно Єврокомісія зажадала, щоб уряд Ірландії стягнув з Apple недоплачені податки в сумі 13 мільярдів євро. І Apple, і ірландський уряд виступили проти, а генеральний директор Apple Тім Кук назвав рішення ЄС “абсолютної політичною нісенітницею”.

У підсумку Apple подала апеляцію на рішення ЄС, заявивши, що регулятор помилково оподаткував її прибуток, що підлягає оподаткуванню в США, і заднім числом змінив правила розрахунку зобов’язань. І ось зараз європейський суд виніс своє рішення щодо цього спору, ставши на бік Apple. До речі, ще у 2018 році Apple внесла 14,3 мільярда євро (крім недоїмки в розмірі ця сума включає відсотки) на депозит в Ірландії. Тепер вони мають повернутися на рахунок Apple.

Комісар Маргрет Вестагер, відповідає за політику ЄС у сфері конкуренції, заявила, що Комісія “ретельно вивчить рішення та обміркує можливі подальші кроки”. У Комісії є 40 днів для подачі апеляції до Європейського суду, вищий суд Європи. І рішення апеляційного суду вже не підлягає оскарженню. Як пише CNBC, це розгляд особливо важливо на тлі суперечок про те, чи мають IT-компанії сплачувати в Євросоюзі окремий “цифровий податок”.

УНІАН

4 листопада
3 листопада