Вчора
21 листопада
20 листопада
17 листопада
15 листопада
14 листопада
12 листопада
11 листопада
10 листопада
9 листопада
8 листопада
7 листопада
1 листопада
29 жовтня
28 жовтня
25 жовтня

Лікарні “другої хвилі” вже задіяли в двох областях – МОЗ

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що у двох областях вже понад півтисячі пацієнтів, хворих на коронавірус, перебувають у лікарнях другої хвилі.

“Враховуючи ускладнення епідситуації, у нас готуються лікарні так званої другої хвилі, які поступово включаються для надання медичної допомоги хворим на коронавірус. Наразі у цих лікарнях підготовлено 10449 ліжок, з них 946 – у відділеннях інтенсивної терапії. На них уже перебуває 542 пацієнти, з яких 64 – у реанімації. Це у першу чергу стосується Закарпатської і Волинської областей. Саме там найбільше задіяні лікарні другої хвилі, оскільки впродовж останніх тижнів у цих регіонах спостерігається значне зростання кількості випадків коронавірусної хвороби”, – розповів він під час брифінгу 2 липня.

Ляшко зазначив, що у лікарнях першої хвилі, готових до розміщення хворих на коронавірус, є 23353 ліжка, з них зайнято 3900, що становить 16%. Всього ліжок в інтенсивній терапії 1919, зайнятих хворими на COVID-19 – 149 (22%). А з 2400 апаратів штучної вентиляції легень у лікарнях першої хвилі, нині зайнято 94 апарати і це становить 3,7%.

Крім того головний санлікар повідомив, що Міністерство охорони здоров’я розширює потужності лабораторних спроможностей для проведення тестів на COVID-19.

За його словами, на початок квітня кількість лабораторій, які проводили дослідження на виявлення COVID-19, становило 28 лабораторій. Нині їх 73. Також на початку цього тижня 175 лабораторій розпочали проводити дослідження імуноферментного аналізу (ІФА-тести на антитіла до коронавірусу – ред.). Загалом з початку дозволу на такі дослідження проведено 228 тисяч ІФА-досліджень.

“Сьогодні лабораторії МОЗ заключили контракти на поставки 23 приладів для ампліфікації, які дозволяють проводити дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тести) на загальну суму понад 16 мільйонів гривень. Також розпочались поставки 10 станцій автоматичного виділення РНК. Це дозволить пришвидшити роботу у лабораторіях і зменшить навантаження на працівників. Контракти заключені на суму 8 мільйонів гривень”, – розповів Ляшко.

Він зазначив, що також є додаткові контракти на суму 27 мільйонів гривень для закупівлі тест-систем для ПЛР-тестувань, 14 мільйонів гривень витратили для закупівлі реагентів виділення РНК, а також 25 мільйонів гривень для обладнання, яке допомагає відбирати зразки біологічного матеріалу для проведення досліджень.

Санлікар заявив, що з 6 квітня в Україні значно зросла кількість тестувань на коронавірус. Зокрема, з 6 по 12 квітня лабораторії проводили 16 тисяч досліджень на тиждень, а з 22 по 28 червня кількість досліджень становила 78,5 тисяч. Він наголосив, що найближчим часом кількість досліджень на COVID-19 зростатиме.

https://suspilne.media/amp/44953-covid-19-v-ukraini-u-moz-rozpovili-de-vze-zadiali-likarni-drugoi-hvili/

4 листопада
3 листопада