Вчора
26 листопада
25 листопада
23 листопада
21 листопада
20 листопада
17 листопада
15 листопада
14 листопада
12 листопада
11 листопада
10 листопада
9 листопада
8 листопада

“ПЛІВКИ ДЕРКАЧА”: УСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ПЕРШІ ТА ДРУГІ ЗАПИСИ РОЗМОВИ ПОРОШЕНКА З БАЙДЕНОМ

Депутат Деркач переконаний, що на рішення Порошенка впливали у Вашингтоні.

19 травня позафракційний народний депутат Андрій Деркач оприлюднив записи 2015-2016 років, на яких нібито розмови тодішніх президента України Петра Порошенка, віцепрезидента США Джо Байдена і глави Держдепу Джона Керрі. 22 червня була оприлюднена друга порція записів. Оприлюднені записи низької якості, але Деркач стверджував, що голоси на них належать саме американським чиновникам та українському президенту.

Що обговорюють на перших “плівках Деркача”
Люди на плівках обговорюють кадрові рішення у верхівці української влади. Зокрема, говорять про ухвалення законів, призначення та звільнення генпрокурорів. Розповідаємо детально, про що йдеться на аудіозаписах.

Американські посадовці нібито вимагали у Петра Порошенка звільнити генерального прокурора Віктора Шокіна. На записах чутно, “як тодішній президент звітує перед Байденом, що змусив генпрокурора написати заяву про відставку”. Це мало б допомогти отримати від США допомогу в розмірі мільярда гривень.
Деркач стверджує, що призначення Юрія Луценка на посаду генпрокурора залежало від рішення віцепрезидента США Джо Байдена. На аудіозаписах чутно, як голос, схожий на Порошенка, питає дозволу на призначення Луценка генпрокурором.
Віцепрезидент США Джо Байден у телефонній розмові з президентом Петром Порошенком нібито наполягав на підтримці останнього в ухваленні рішення щодо націоналізації “ПриватБанку” в 2016 році.
П’ятий президент України Петро Порошенко на записах нібито в обмін на мільярд доларів від США погодився підняти комунальні тарифи для населення на 100%.
Джо Байден назвав бізнесмена Ігоря Коломойського “занозою в дупі”. Зокрема, перемовник, голос якого схожий на голос Байдена, заявив, що для отримання траншу МВФ українській владі слід ухвалити важке рішення – націоналізувати “ПриватБанк”.
Петро Порошенко під час нібито однієї з розмов із тодішнім віцепрезидентом США Джо Байденом, говорячи про перебіг процесу створення нової коаліції та затвердження нового складу Кабміну, заявив, що політична сила мера Львова Андрія Садового отримала “значну фінансову підтримку” від США.
Що обговорюють на других “плівках Деркача”
Нові аудіо Деркач представив разом зі старшим групи прокурорів Генпрокуратури України з розслідування економічних злочинів режиму Януковича 2016-2019 років Констянтином Куликом 22 червня на пресконференції.

За словами Костянтина Кулика, початкова сума хабаря за закриття справи компанії Burisma ніби становила не $6 млн, а $50 млн. Під час спроби давання хабара затримали юриста компанії Андрія Кічу.

Як стверджує Кулик, з рапорту відомо, що Burisma і заступник генпрокурора Єнін намагалися вплинути на закриття справи. Йдеться про Єніна, якого “Порошенко оформив на посаду заступника міністра закордонних справ у нове МЗС Зеленського для контролю чутливих тем для Порошенка, Байдена та їхнього американського зв’язкового Джорджа Кента”, – заявив Деркач.

Що до самих “плівок” – на них зафіксовані фрагменти з розмов нібито Порошенка і Байдена. Зокрема, двоє чоловіків обговорювали ситуацію у “Нафтогазі” і неприпустимості зміни його керівництва, згадуючи прізвище голови правління Андрія Коболєва. Не оминули також підняття питання націоналізації “ПриватБанку” і тиску на тодішню голову НБУ Валерію Гонтарєву.

Окрім цього, на записах Деркача Байден нібито передав Порошенку занепокоєння Арсенія Яценюка щодо швидкої відставки і можливого кримінального переслідування. Однак Порошенко запевнив, що цього не буде.

Ще один фрагмент розмови був присвячений екснардепу Олександру Онищенку. Порошенко нібито турбувався спілкуванням Онищенка зі співробітниками ФБР через корупцію в українській владній верхівці і хотів дізнатися деталі розмови. Байден заспокоїв його, сказавши, що ФБР не працюватиме з Онищенком.

ДБР відкрило справу через скандальні “плівки Деркача”
Державне бюро розслідувань відкрило справу через прослуховування нещодавно оприлюдненої розмови нібито між Порошенком та Байденом.

Відомство розслідуватиме можливе встановлення “прослушки” в кабінеті українського експрезидента. Про це повідомляє “Українська правда” із посиланням на джерело у правоохоронних органах.

У виданні, зокрема, оприлюднили витяг із Єдиного реєстру досудових розслідувань. У документі зазначається, що справу відкрили “за фактом незаконного використання технічних засобів отримання інформації, що, як наслідок, може заподіяти шкоду державним інтересам”.

Українська правда
ДБР викликало Порошенка у справі щодо ймовірного прослуховування нібито його розмови із Байденом.

Суд зобов’язав ГПУ відкрити справу щодо націоналізації “ПриватБанку”
Печерський районний суд Києва зобов’язав Офіс генпрокурора з’ясувати, чи не було зловживань під час націоналізації ПриватБанку. Підставою стали нібито записи розмов Байдена та Порошенка, які оприлюднив народний депутат Андрій Деркач.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До цього силовики вже розпочали низку розслідувань. Зокрема, щодо можливої державної зради та перевищення службових повноважень. Зараз цей перелік може поповнитися ще одним провадженням. Оригінал ухвали направлений до Офісу генпрокурора. В діях вищих посадових осіб можуть бути наявні ознаки злочину.

Мова про інформацію у так званих “плівках Деркача”. Скандал розгорівся 19 травня. Тоді нардеп Андрій Деркач оприлюднив першу партію розмов нібито тодішнього президента Петра Порошенка та віцепрезидента США Джо Байдена.

“Ці записи нам передали журналісти-розслідувачі. За їхніми словами, запис розмов робив особисто Петро Олексійович”, – сказав народний депутат Андрій Деркач.

На тих плівках співрозмовники обговорювали розвал коаліції та можливість тиску американців на окремі фракції, зняття з посади генпрокурора Шокіна, мільярдний кредит від Америки та націоналізацію Приватбанку. Колишні власники фінустанови, зокрема бізнесмен Ігор Коломойський, одразу звернулися до Офісу генпрокурора, аби там перевірили зміст плівок і дали свою оцінку.

Офіс генпрокурора в установлений законом строк цю інформацію не вніс, тому це рішення було оскаржене через суд. І суд таки зобов’язав Офіс генпрокурора почати розслідування. В Офісі генпрокурора інформацію поки не коментують. Однак адвокат Коломойського Володимир Лисенко каже, що слідкуватимуть за подальшими діями силовиків. Тим паче, що днями скандал отримав продовження. Нардеп Деркач оприлюднив другу порцію записів, де йшлося про призначення українських генпрокурора та прем’єр-міністра, непереслідування колишніх урядовців. І знову ж таки – про дії Нацбанку. Порошенко називав його очільницю Валерію Гонтарєву “своєю”.

“Вона під моїм особистим захистом, але, думаю… Я зробив спробу посилити координацію на цьому напрямку, і нам потрібно бути достатньо рішучими для завершення процесу реструктуризації, націоналізації Приватбанку”, – сказав нібито п’ятий президент України.

Сам Петро Порошенко записи назвав фальсифікацією і втручанням Кремля в американські вибори.

“Мета чергового фабрикування із розмов українських та американських посадовців – зробити українське питання токсичним для Вашингтону і зруйнувати двопартійну підтримку України Сполученими Штатами”, – прокоментував експрезидент.

Після оприлюднення другої порції розмов між Порошенком та Байденом від високопосадовців фактично не пролунало жодних коментарів. Тоді як після першого оприлюднення плівок президент Володимир Зеленський закликав з’ясувати, хто проводив запис. В Офісі генпрокурора відкрили провадження одразу за двома статтями – державна зрада та перевищення службових повноважень. А от у парламенті вимагали створити ТСК, яка б розслідувала зміст плівок.Проте комісію досі не створили.

Хід розслідування щодо походження записів у Офісі генпрокурора та ДБР наразі також не коментують. Експерти припускають, у такий спосіб Україна вирішила максимально дистанціюватися від виборчих перегонів у США. Однак навіть попри таку позицію, кажуть, ряд відповідей українці та міжнародні партнери України мали б почути.

Водночас експерти не виключають, що принаймні до кінця виборів у Сполучених Штатах українці можуть почути ще не одну порцію скандальних записів.

Націоналізація ПриватБанку: суд зобов’язав Офіс генпрокурора перевірити, чи не було зловживань

Опис
Реакція Порошенка
П’ятий президент України Петро Порошенко виступив із заявою про аудіофайли із нібито його розмовою з віцепрезидентом США Джо Байденом, які оприлюднив нардеп Андрій Деркач. У ній він назвав записи сфабрикованими і запідозрив Офіс президента у причетності до російської спецоперації, що має на меті зруйнувати двопартійну підтримку України в США.

Заява розміщена на сайті партії “Європейська солідарність”.

“П’ята колона Кремля розпочала масштабну спецоперацію проти України. Через втягування у передвиборчу боротьбу в Америці вони намагаються підірвати двопартійну підтримку України Сполученими Штатами. Як відомо, ця підтримка ґрунтується на консенсусі, – згоді і республіканців, і демократів максимально сприяти Україні у боротьбі із російською агресією і в наших намірах приєднатися до НАТО”, – заявив Порошенко.

Він підкреслив, що руйнування двопартійної підтримки України на фоні непередбачуваного результату виборів означає істотно послабити Україну у протидії Росії. “Проросійські провокатори прагнуть залишити нас сам-на-сам із Кремлем”, – вважає експрезидент.

“Головними інформаційними спонсорами провокації стали три проросійських канали, а також медіаресурси олігарха, який перебуває під слідством Федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів США. Геополітичну програму Коломойський оприлюднив у “New York Times» кілька місяців тому: відмовитися від орієнтації на Захід та повернутися під Москву”, – сказав політик.

За словами Порошенка, сьогоднішня пресконференція Зеленського “породила обґрунтовану підозру, що до цієї спецоперації причетний Офіс президента України”. “Аудіофайли, які вчора демонстрував випускник Вищої школи КДБ ім. Дзержинського у Москві, – сфабриковані. Але сировину вони могли здобути, зокрема, в Офісі чинного Президента. СБУ має розслідувати, хто це зробив. З чиєї санкції? Кому це вигідно?”, – сказав він.

На думку Порошенка, міжнародне становище України за рік значно погіршилося: коаліція на підтримку України практично не функціонує, Україна випала із пріоритетів світових держав, принцип “нічого про Україну без України» порушується, а інтеграція до ЄС та НАТО залишається лише на папері. Це, разом із атакою на партнерство між Україною та США, “на руку лише Росії”, каже він.

Експрезидент сказав, що “є прописні істини геополітики та дипломатії, які дилетанти не в змозі засвоїти навіть за рік активної практики” і звернувся до Зеленського: “Сподіваюся, що президент зрозуміє ці очевидні речі. Це звернення значною мірою адресоване і йому. Як порада, до якої у нього є можливість дослухатися”.

Плівки з розмовою Порошенка і Байдена походять з України
Співробітник Посольства України в США (2015-2016) Андрій Теліженко заявив, що аудіофайли із нібито розмовою п’ятого Президента України Петра Порошенка з віцепрезидентом США Джо Байденом, які оприлюднив нардеп Андрій Деркач, походять саме з України.

Про це він сказав 21 травня в ефірі ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

“Думаю, це ні для кого не вигідно за кордоном. Американській стороні сьогодні у Білому домі не був вигідним скандал саме зараз. Можливо, пізніше було б вигідно оприлюднення всіх фактів і доказів, які було в наявності в української сторони. Але є факти, що вже є оприлюднення – і будуть із цим працювати наші американські колеги. Вочевидь російської сторони тут немає. Докази, які я маю, які вчора були оприлюднені паном Куликом і паном Деркачем, – вони походять саме з України. Не від Російської Федерації, а саме з українських джерел, від попередньої адміністрації президента Порошенка. Це є факт – і на цьому, думаю, будуть стверджені і наші американські колеги”, – зазначив Теліженко.

Він додав, що коли буде оприлюднений повний спектр цих документів, будуть оприлюднені також твердження Держдепу і звірення цих перемовин.

Кому вигідний політичний скандал через “плівки Деркача” – Теліженко

Експосол США в Україні заявив, що “плівки Деркача” не є скандальними
Над плівками із записом розмови нібито між Порошенком та Байденом “хтось попрацював”, а тому “великого скандалу” немає.

Про це в ефірі ток-шоу “Право на владу” заявив надзвичайний і повноважний посол США в Україні (2003-2006), директор Євразійського центру імені Д.Патрічіу при Атлантичній раді США Джон Гербст.

“Те, що зараз відбувається в Україні, ви говорите про “великий скандал”, я не розумію, чому скандал. Всі знали і розуміли до цих плівок, що Байден сам сказав Порошенкові щодо прокурора та щодо американської міжнародної допомоги. І це не була лише позиція США. Це була позиція МВФ, Франції, Великої Британії, Німеччини і так далі. Євросоюзу”, – пояснив Гербст.

За словами експосла, над “плівками Деркача” “хтось попрацював”, а тому вони “не дають точного розуміння” ситуації. “Тому скандалу я просто не бачу. Це стара історія і не новина, – додав Гербст. – Хтось працював над цими плівками і ми знаємо, в чию догоду: і однієї величезної держави, і одного величезного бізнесмена”.

Водночас на запитання щодо можливої причетності Росії до “плівкового скандалу” посадовець сказав наступне: “Безумовно. Я пам’ятаю плівки у Кучми”.

“Ми завжди радилися зі своїми українськими колегами. І, наприклад, до виборів 2004 року я неодноразово говорив і з президентом Кучмою, і з тодішнім прем’єр-міністром Януковичем, що ми очікуємо чистих виборів. Якби Янукович виграв чисті вибори, ми вітали б його. Але ми сказали їм, що було б недобре фальсифікувати вибори. Це була наша порада”, – розповів Гербст.

Також він прокоментував твердження Порошенка щодо нібито “перевиконання” власних обіцянок, а саме підвищення тарифів “не до 75%, як вимагав для траншу МВФ, а до 100%”: “Я не знаю деталі цього питання і я не виключаю можливість, що хтось знову працював над плівками саме по цій темі. Але ми знаємо, що тарифи, про які йде мова, ці тарифи були на догоду Україні, незалежності України від російського газу і від всієї корупції, пов’язаної з цими цінами”.

“Скандалу я не бачу” – посол США в Україні Джон Гербст про “плівки Деркача”

Зеленський дав “задній хід”, а також заперечив свою причетність
Президент Володимир Зеленський заперечив свою причетність до витоку розмов між нібито на той момент колишнім віцепрезидентом США Джо Байденом та п’ятим президентом України Петром Порошенком. Він запевняє, що не хоче, аби скандал підірвав стратегічний союз України зі Сполученими Штатами.

Про це український глава держави сказав у коментарі Telegraph.

“Чому потрібно знову втягувати Україну в це?, – сказав він в інтерв’ю через Skype. – Зараз у нас є двостороння підтримка США як в Конгресі, так і в Сенаті. У нас є підтримка президента. Ці плівки не пріоритетні”.

“Україна не хоче втручатися у внутрішню чи зовнішню політику будь-якої країни, чи у виборчий процес в будь-якій країні. Ми незалежна держава. Сполучені Штати Америки – незалежна держава”, – додав він.

Як зазначає Telegraph спочатку Зеленський заявляв, що записи можна “кваліфікувати як держзраду”, але тепер у інтерв’ю, схоже, дав “задній хід”: “Дивіться, я нічого не знаю про деталі цієї угоди. Чи були ці домовленості досягнуті, чи не були, чи взагалі вони існували”, – заявив Зеленський. “Єдине, що мене цікавить, як можна було підслухати і зробити плівки розмови президента України”, – сказав він.

Раніше Порошенко припускав, що Зеленський та його Офіс можуть бути причетними до витоку розмови. Зеленський це заперечує.

Як писав The Washington Post, оприлюднені нардепом Андрієм Деркачем записи перемовин між начебто Порошенком та Байденом не містять жодної нової інформації. Однак чинний президент України Володимир Зеленський може втягнути країну у конфлікт зі США.

“Завершиться пшиком”
Скандал із записом можливої розмови ніби Порошенка та Байдена в Україні може закінчитися “пшиком”. Водночас Україна може втратити двопалатну підтримку в Конгресі США.

Про це в прямому ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1” сказав нардеп і співголова фракції партії “Європейська солідарність” Артур Герасимов.

“Я думаю, ця, якщо я не помиляюсь, 18-та справа (проти Порошенка. – ред.) така ж мертвонароджена, як і попередні 17. І про це не я навіть говорив, а на 100% “свій” прокурор попередній пан Рябошапка. І завершиться такими ж пшиком, тому що на цих плівках нічого немає. Краще б вони розслідували плівки Юзіка, плівки Труби і плівки, де продаються посади”, – заявив Герасимов.

Соратник Порошенка наголосив, що “всередині країни це завершиться пшиком – і ви розумієте чому, і всі юристи розуміють чому. Але це веде до дуже серйозної помилки на міжнародному треку. Дуже серйозної. Я одне тільки не розумію: Зеленський дійсно вважає, що треба воювати зі Сполученими Штатами, нашим стратегічним партнером, а не Кремлем? Він що, вектори поплутав?”.

“Зеленський вектори поплутав” – Герасимов про плівковий скандал

tsn.ua

4 листопада
3 листопада