Вчора
10 липня
9 липня
7 липня
3 липня
2 липня
1 липня
30 червня
25 червня
24 червня
22 червня
20 червня
18 червня
17 червня

Реакція на американські протести за межами США

Шокуючі відеокадри смерті затриманого поліцією чорношкірого американця Джорджа Флойда і пов’язані з цим події у США викликали помітну реакцію в інших країнах світу. Сотні людей вийшли у неділю на демонстрації, зокрема у Лондоні та Берліні, на знак солідарності з протестами у Сполучених Штатах.

Лондонські демонстранти зібралися на Трафальгарській площі і скандували “Нема справедливості, нема миру”, а потім пішли маршем до будівлі посольства США.

Лондонська демонстрація була мирна, але поліція повідомила про п’ять арештів біля посольства; трьох осіб заарештували за порушення правил карантину і двох – за напад на службовців поліції.

У Берліні кілька сотень людей зібралися також під будівлею посольства США з гаслами “Справедливість для Джорджа Флойда”, “Притягнути поліцію до відповідальності” і “Припиніть нас вбивати”. Демонстранти у Данії прийшли до американського посольства у Копенгагені з гаслами “Припиніть вбивати чорношкірих людей”.

Увага з боку авторитарних режимів

Контрольовані владою ЗМІ в авторитарних країнах активно транслювали репортажі про протести у США, зосереджуючись на діях поліції.

В Росії смерть Джорджа Флойда називають прикладом жорстокості американської поліції і звинувачують США у “систематичних проблемах в галузі прав людини”.

У заяві російського міністерства закордонних справ сказано: “Цей інцидент – далеко не перший випадок беззаконня і невиправданої жорстокості служб охорони закону у США. Американська поліція скоює такі злочини надто часто”.

Редактор газети Global Times, яку видає китайська комуністична партія прирівняв американські протести до подій у Гонконгу: “Я хочу запитати спікера Пелосі і секретаря Помпео, чи мав би Пекін підтримувати протести у США, так я ви прославляєте заворушення у Гонконгу?”

Іранське державне телебачення також показує протести у США, і в одному з репортажів глядачам бездоказово повідомили, що американська поліція у Вашингтоні “підпалює автомобілі і нападає на демонстрантів”.

4 листопада
3 листопада