Світ відкриває кордони: які країни приймають українців-туристів
Слідом за пом’якшенням карантинних обмежень, викликаних коронавірусом, країни поступово відкривають кордони, щоб оживити туристичну галузь. Це означає, що шанси на літню відпустку для українців за межами батьківщини зростають. Де готові приймати наших співгромадян і на яких умовах, розповідаємо детально.
Туреччина
Однією з перших приймати іноземців на своїх курортах зголосилася Туреччина. Уже з 10 червня пасажирське авіасполучення відкриється для громадян Греції, Болгарії, Бахрейну та Катару. А з 1 липня відвідати Туреччину зможуть українці, молдавани, шведи, канадці, узбеки і китайці. Всього в країні передбачено 9 етапів відновлення авіасполучення.
Для всіх прибулих іноземців буде діяти правило обов’язкового тестування в аеропортах на коронавірус. Результати планують повідомляти протягом 5-6 годин. У разі позитивного тесту, турист підлягає обов’язковій самоізоляції в готелі.
Крім цього, влада країни розробила перелік загальних правил прийому іноземних гостей:
- Готелі та зони відпочинку зобов’язані отримати сертифікат відсутності COVID-2019;
- Максимальна кількість розміщених – 50% від місткості номерного фонду;
- Дотримання соціальної дистанції на пляжах та біля басейнів за рахунок скорочення шезлонгів і дотримання 1,5 метрової відстані між ними;
- Для сімейного відпочинку передбачені окремі зони, щоб уникнути скупчення людей;
- Жорсткість правил особистої гігієни для відпочиваючих і співробітників закладів;
- Обслуговуючий персонал зобов’язаний працювати в засобах індивідуального спецзахисту і проходити регулярні медогляди;
- Спортзали і спа-центри залишаються закритими.
Грузія
З 1 липня свої кордони для відпочинку наших співгромадян може відкрити і Грузія. Така попередня домовленість діє на рівні міністрів обох країн. В даний момент сторони спостерігають за епідеміологічною ситуацією один одного, щоб затвердити ці плани.
Обов’язковою умовою при відвідуванні Грузії стане наявність довідки на проходження ПЛР-аналізу з негативним результатом на коронавірус. У деяких випадках допускається проходження тесту на інфекцію вже по прибутті в країну.
Грузія планує приймати гостей у виняткових «зелених зонах», які пройшли урядову спецперевірку та відповідають всім протоколам безпеки організації туристичного відпочинку.
ЄС поки розмірковує
Євросоюз має намір відкрити зовнішні кордони тільки після зняття всіх обмежувальних заходів всередині Шенгенської зони, кажуть європейські чиновники: «Майже всі держави-члени ЄС сьогодні висловилися за коротке продовження цього періоду. Це означає, що контроль на внутрішніх кордонах скасують до кінця червня. Я думаю, нам слід розглянути поступове зняття обмежень на поїздки в ЄС на початку липня» — Ільва Йоханссон, єврокомісар з питань внутрішніх справ
Поки що європейці відкривають кордони один з одним. При цьому кожна країна індивідуально визначає перелік держав, з якими готова обмінюватися туристами. Наприклад, Німеччина вже з 15 червня відкриває кордони з 26 членами Євросоюзу, Великобританією, Ісландією, Норвегією, Швейцарією та Ліхтенштейном. Деякі країни обмежуються виключно або вибірково сусідами.
З 15 червня Україна відкриває деякі міжнародні авіасполучення, але, як пояснюють експерти, туристів на перші рейси в Європу все одно не пустять: «Європейські кордони залишаться на замку до кінця червня. З цього правила є ряд винятків, але туристи, ті, хто їде в гості до родичів, або бізнес-мандрівники не отримають права на в’їзд. Причому відкриття авіасполучення цей факт не змінює» — Сергій Сидоренко, Європейська правда.
В даний момент уряд веде переговори з деякими країнами, які вважаються особливо привабливими для українських мандрівників – Греція, Чорногорія, Кіпр і Хорватія.
Ці держави міністр інфраструктури Владислав Криклій називав серед тих, хто може відкрити кордони для наших співгромадян вже влітку. І це ті держави, які вже готові приймати гостей з туристичними цілями із різних куточків світу, не обмежуючись Європою або континентом. Але поки що України у їх списках немає.
Багато в чому ситуація залежатиме від епідеміологічної обстановки в Україні. При сприятливому розвитку список країн може збільшитися, як і шанси побувати на улюблених курортах за кордоном.