У США розпочалася фінальна фаза випробувань вакцини від коронавірусу, у яких беруть участь 30 тис. осіб
У США в понеділок стартувала фінальна стадія наймасштабніших у світі випробувань вакцини проти коронавірусу COVID-19, повідомило в понеділок агентство Associated Press (AP).
У тестуванні препарату візьмуть участь 30 тис. добровольців.
За даними AP, прототип цієї вакцини розробили Національний інститут охорони здоров’я США спільно з біотехнологічною компанією Moderna.
У Moderna, у свою чергу, повідомили, що пробна вакцинація вже була проведена в Саванні (штат Джорджія), яка є першою локацією для випробувань.
Суть дослідження полягає в тому, що волонтери не знатимуть, чи отримали вони реальну вакцину чи плацебо. Після введення двох доз вчені уважно стежитимуть за тим, яка група добровольців найбільш схильна до захворювання під час заняття повсякденними справами.
Зазначається, що особливу увагу приділятимуть жителям тих районів, де вірус продовжує безконтрольно поширюватися.
AP повідомляє, що раніше в Бразилії та в інших сильно постраждалих від коронавірусу країнах розпочалося тестування інших експериментальних вакцин, розроблених Китаєм і Великою Британією, зокрема, Оксфордським університетом.
Однак, влада США має намір проводити власні випробування будь-якої вакцини, яка може згодом використовуватися в країні. Згідно з планами, щомісяця протягом осені відбуватимуться випробування будь-якого багатообіцяючого прототипу вакцини; в кожному дослідженні візьмуть участь по 30 тис. добровольців.
Агентство нагадує, що в серпні розпочнеться фінальний етап дослідження вакцини Оксфордського університету, у вересні планується розпочати тестування вакцини компанії Johnson & Johnson, а в жовтні – вакцини компанії Novavax. Також цього літа фармацевтична компанія Pfizer Inc. планує випробувати вакцину за участю 30 тис. добровольців.
Якщо всі роботи відбудуться за планом, то результати тестувань Moderna й Оксфорда стануть відомі через декілька місяців, зазначає агентство.
AP зазначає, що уряди різних країн вже намагаються зробити декілька мільйонів доз потенційних вакцин для того, щоб в разі успіху випробувань негайно розпочати вакцинацію свого населення.