В Атланті поліцейський застрелив афроамериканця під час затримання. Почалися протести, керівниця поліції звільнилася
Як повідомило Бюро розслідувань штату Джорджія, після 10-ої вечора 12 червня поліція отримала скаргу на чоловіка, який заснув у машині на парковці біля закладу швидкого харчування Wendy’s і заважав проїхати іншим автівкам. Правоохоронці встановили, що чоловік був нетверезим, і спробували його затримати.
Із відео на камерах спостереження видно, що чоловік вступив у сутичку з правоохоронцем, під час якої вихопив у нього електрошокер і почав тікати. Двоє поліцейських почали його наздоганяти, після чого чоловік розвернувся й направив на них шокер. Тоді правоохоронець, чий шокер відібрали, вистрілив у чоловіка.
Again. Another unarmed black man murdered, this time, #rayshardbrooks, Atlanta. Why is thag trigger finger so quick to be pulled?#AtlantaProtests #Atlanta pic.twitter.com/pyI6xsz9V9
— Jon Comeaux (@jon_como) June 13, 2020
Пізніше з’ясувалося, що це був 27-річний афроамериканець Рейшард Брукс. Від вогнепального поранення він помер у лікарні. Поліцейський отримав легкі поранення, його виписали з лікарні. Бюро розслідувань розпочало розслідування інциденту.
Відео з місця події виклали в соцмережах. Люди обурилися й увечері 13 червня вийшли на протести. Серед іншого, вони вийшли на шосе Interstate-75, яке на деякий час виявилося заблокованим. Після цього вони рушили до закладу, біля якого застрелили Брукса, й підпалили будівлю та розтрощили її вікна.
Речник поліції Атланти Карлос Кампос повідомив, що поліцейського, який застрелив Рейшарда Брукса, звільнили, а іншого правоохоронця, який був присутній із ним на момент інциденту, – відсторонили від обов’язків. Пізніше очільниця Атланти Кейша Ленс Ботомс повідомила, що під вечір 13 червня заяву про відставку їй подала очільниця місцевого відділку поліції Еріка Шілдс.
Разом із тим, в Атланті, як і в низці інших міст, тривають протести, викликані смертю афроамериканця Джорджа Флойда. Нагадаємо, він помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.
Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення. Мирні протести у багатьох містах США супроводжуються погромами та грабежами: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.
hromadske.ua