Фермери Сумщини можуть розраховувати на державну підтримку
Про це сьогодні, 18 червня, під час брифінгу щодо державної підтримки розвитку фермерських господарств на Сумщині у 2020 році розповіли директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак і директор Сумського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Олексія Пасько.
За словами Олександра Маслака, основними напрямами державної фінансової підтримки є: підтримка розвитку молочного скотарства; компенсація затрат, пов’язаних із наданням дорадчих послуг; державна підтримка молодих фермерів; надання кредитів на поворотній основі, а також програма, яка пов’язана із доплатою зареєстрованим членам фермерських господарств щодо сплати єдиного соціального внеску.
Як розповів Олексій Пасько, цьогоріч через Укрдержфонд підтримки фермерських господарств буде задіяно дві програми. Це наданная кредитів фермерським господарствам та бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь для новостворених фермерських господарств. Кредити фермерам – це безвідсоткова на конкурсних засадах поворотна допомога фермерам з терміном повернення на 5 років на суму не більше 500 тисяч гривень. Основним критерієм під час визначення переможця конкурсу є забезпечення гарантій повернення коштів, тобто застава, або порука. Другим критерієм є створення додаткових робочих місць. За наявності рівних умов перевага надаватиметься тим фермерським господарствам. які є членами кооперативу, проводять діяльність з вирощення та розведення ВРХ, мають в обробці земельні ділянки не більше 500 гектарів та тим, які подали заяви на перехід на виробництво органічної продукції. Минулоріч такими кредитами скористалися 23 фермерські господарства області, з них 8 – новостворені. За 8,5 мільйонів гривень, виділених минулоріч, фермерами було придбано 8 тракторів, комбайн та сільськогосподарське обладнання майже на 5 мільйонів гривень, а також ці кошти використовувалися на придбання пального та запчастин.
Субсидію на одиницю оброблюваних угідь тепер можуть отримати лише нововстворені фермерські господарства лише один раз в період їх становлення – перші три роки. Вона складає три тисячі гривень на один гектар, але не більше 60 тисяч гривень. Минулоріч третина фермерів недоотримала цю допомогу. Це ті фермери, які подали документи на субсидію в жовтні-листопаді. Це 50 фермерських господарств із 150-ти. При повторному поданні пакету документів вони мають можливість отримати невиплачені у минулому році кошти. Для них встановлено граничний термін подання документів – до першого вересня цього року.
Крім цього, є особливості підтримки фермерів і по напрямках. Цьогоріч вперше запроваджується підтримка фермерських господарств молочного скотарства і передбачено надання із державного бюджету дотації за утримання корів в розмірі 5 тисяч гривень на одну корову. Одне фермерське господарство в рік може отримати 250 тисяч гривень. , Учасниками цієї програми. можуть бути фермери, які утримують від 5-ти корів, зареєстрованих в Державному реєстрі.
Також потенційним учасникам програм фінансової підтримки необхідно звернути увагу на те, що специфікою їхньою діяльності є відсутність профільних фахівців – економістів, фахівців з агрономії тощо. Для таких фермерських господарств держпрограмою фінансової підтримки передбачено компенсацію затрат по наданню послуг для дорадчих сільськогосподарських служб. Сума такої компенсації становить 90 відсотків від вартості наданих послуг. Загальна сума згідно одного договору по таких послугах не повинна перевищувати 10 тисяч гривень. Це може бути пов’язано з підготовкою документів для участі у програмах фінансування. надання косультації щодо питань обліку чи фінансування ведення господарства, консультації щодо запровадження нових технологічних операції тощо, передає sumy.today.