1 грудня
30 листопада
27 листопада
25 листопада
24 листопада
23 листопада
21 листопада
19 листопада

Новообрані міські голови та їхні заступники на Сумщині можуть не приступити до роботи?

Така перспектива їх чекає через те, що Національне агентство з питань запобігання корупції не зможе перевірити їхні декларації, як цього вимагає закон.

Таке може статись у Конотопі, Глухові, Ромнах, Лебедині, Шостці, Охтирці та Сумах. А також в інших радах, говорить голова НАЗК Олександр Новіков.

“Це мери всіх міст обласного значення та їхні заступники. Керівники обласних і районних рад та їх заступники”, – сказав голова НАЗК Олександр Новіков.

Причина у тому, що два дні тому Конституційний Суд скасував електронне декларування та закрив доступ до декларацій: базу із понад 4 млн документів. Чи дійсно це рішення заблокує початок роботи переможців місцевих виборів, через неможливість перевірки їхніх декларацій, Суспільне запитало у юристів.

“Дійсно, стосовно голів, секретарів відповідних рад, голів районних та обласних рад, заступників голів відповідних рад передбачено проведення спеціальної перевірки, в тому числі – повноти та достовірності інформації, зазначеної в їхніх деклараціях”, говорить Світлана Міняйло.

Однак, за її словами, в Постанові Кабінету Міністрів від 2015 року, якою передбачено порядок проведення спеціальної перевірки, визначено, що такі особи підлягають перевірці вже після відповідного призначення або затвердження на посаді.

“Тому наразі немає перепон щодо того, щоб відповідні особи приступили до виконання своїх обов’язків, просто затягується в часі сам процес завершення спеціальної перевірки”, – каже Міняйло.

За словами юриста Юрія Ломаки, НАЗК обмежене в доступі до баз, так як деякі їхні повноваження Конституційний суд скасував.

“Вони будуть посилатись на те, що вони обмежені, тому перевірки розпочнуться, але вони не будуть завершені до того часу, поки Верховна Рада не внесе зміни до Закону про запобігання корупції в тій частині, в якій Конституційний суд визнав норми закону такими, що не відповідають Конституції”, – зазначив він.

Рішення Конституційного суду прокоментував доктор юридичних наук Дмитро Лук’янець.

“Це взагалі нонсенс. Фактично пішов Конституційний суд проти Конвенції ООН проти корупції, яку ратифікувала Україна в 2006 році. Надзвичайна подія відбулася. Так не повинен діяти Конституційний Суд. Там конфлікт інтересів по кількох суддях у цьому рішенні. Вони самі собі зробили комплімент цим рішенням і одночасно, як кажуть, разом з водою виплеснули дитину”, – говорить він.

Суспільне намагалося точку зору очільників міст обласного значення Сумщини з приводу такого рішення Конституційного суду. Отримати їх коментарі не вдалося.

О19.24 29 жовтня на позачерговому засіданні Уряду, на виконання рішення РНБО ухвалили розпорядження, яким зобов’язали НАЗК невідкладно відновили доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їх спецперевірки. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов.

Джерело: suspilne.media

4 листопада
3 листопада