Роман Грищенко: Маємо підвищити якість медичних послуг не тільки первинної, а й вторинної і третинної ланки
На цьому наголосив голова Сумської облдержадміністрації, коментуючи після ознайомлення із щорічним посланням Президента Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО про внутрішнє та зовнішнє становище України перспективи розвитку медичної галузі, зокрема на Сумщині.
«У щорічному посланні Президента про внутрішнє та зовнішнє становище України йдеться, зокрема, про розвиток галузі охорони здоров’я, про те, що для того, щоб кожен українець отримував якісні медичні послуги, цю сферу необхідно трансформувати, – зазначив Роман Грищенко. – Тема мені близька, адже ми на Сумщині активно працюємо над покращенням якості медицини, особливо зважаючи на ситуацією з поширенням коронавірусної інфекції».
За словами очільника облдержадміністрації, під час робочих поїздок на Сумщину Глави держави та Прем’єр-міністра України Дениса ШМИГАЛЯ активно обговорювалася тема створення медичного містечка в Сумах і, зокрема, будівництва сучасного хірургічного корпусу обласної лікарні.
«Крім того, в умовах децентралізації місцеві громади відіграватимуть провідну роль у впровадженні нових моделей медико-санітарної допомоги, які задовольнятимуть потреби місцевого населення, – зазначив Роман Грищенко. – І вже сьогодні частина громад беруть на утримання районні лікарні, маючи кошти в місцевих бюджетах, оновлюють відділення, закуповують сучасне обладнання. Держава ж, у свою чергу, дбає про розвиток медицини в сільській місцевості. І зараз ми щомісяця відкриваємо нові сучасні медичні амбулаторії в селах області, цим самим розвиваючи первинну ланку медицини».
Голова Сумської облдержадміністрації наголосив, що він цілком згоден з Володимиром Зеленським, що передумовою підвищення доступності медичної допомоги стане чіткий перелік гарантованих медичних послуг та обґрунтовані стандарти їх надання.
«І вже наші лікарні будуть працювати чітко за цими стандартами. Ми маємо дуже хороших спеціалістів, але мають бути стандарти роботи, що уніфіковані для всієї держави», – додав Роман Грищенко.
Також потребує подальшого розвитку електронна інфраструктура системи охорони здоров’я для зменшення адміністративного навантаження на лікарів, забезпечення пацієнтам кращого доступу до електронних сервісів, депаперизації в медичній сфері та створення простору для інновацій.
«Пандемія COVID-19 унаочнила глибокі проблеми у сфері охорони здоров’я та біобезпеки, необхідність системного реформування. На цьому наголошує Президент України і це бачимо ми в себе в області. Нагально необхідно пришвидшити створення ефективної системи санітарного та епідемічного добробуту людей, захисту від інфекційних і соціальних хвороб, протидії застосуванню біологічної зброї», – наголосив голова облдержадміністрації.