28 лютого
27 лютого
26 лютого
24 лютого
22 лютого
16 лютого
10 лютого
9 лютого
27 січня
26 січня
23 січня
21 січня
19 січня
13 січня

Сумські вчені винайшли їстівну плівку для зберігання продуктів

Журі конкурсу «Золотий каштан» оголосило переможців XXI Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт із проблем пакувальної індустрії.

У номінації «Технологія відходів та екологія» другою стала студентка СНАУ Тетяна Ярмош за конкурсну роботу «Чиста Україна» (керівник — Дмитро Бідюк).

«Що зробили? З Оксаною Мельник і Тетяною Ярмош підготували наукову роботу — у лабораторії СНАУ досліджували, як буде зберігатися свіжоспечений хліб у новій біорозкладаній і звичайній поліетиленовій упаковці. Упаковка зроблена з плівки за новою технологією FoodBIOPack. Новизна її полягає в тому, що ми використовували вітчизняну сировину — неїстівний продукт переробки кукурудзи і розробили технологію для отримання плівки з неї на стандартному промисловому обладнанні. Ця плівка водостійка, міцна, прозора та ще й їстівна. Як зберігався хліб? Ми спекли хліб і після охолодження упакували його в поліетиленову упаковку (використовувану в даний час для хлібобулочних виробів) і нову здатну біологічно руйнуватися. Зберігали при кімнатній температурі (+23°С) і в холодильнику (+5°С) 4 доби. Результат: різницю між ПЕ і біоупаковкою ми не побачили, вологість в ПЕ упаковці впала щодо початкової на 9-15%, в біо — на 11-17% на 4-у добу (у холодильнику менше, при кімнатній температурі більше).

Чому це важливо?

1. У перспективі виробникам харчової продукції можна буде переходити на нашу упаковку.

2. Ми вперше використали нашу плівку для упаковки харчової продукції (а не тільки для отримання пакетів) і науково довели можливість і перспективність заміни синтетичної упаковки.

3. Це стало поштовхом для досліджень зберігання харчових продуктів.

4. Ця плівка розкладається в умовах домашнього компостування за 40 діб (це ми досліджували, але результати потім).

Звичайно, плівка недосконала, і попереду ще багато роботи, щоб доопрацювати її та зробити не гірше синтетичної», — написав Дмитро у Фейсбуці.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада