У Сумах до “Міськводоканалу” не пустили представників уповноваженого з прав людини
Представника уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Бойченка та його колегу, регіональну координаторку взаємодії з громадськістю уповноваженого з прав людини в Сумській області Марину Єжкун, не пустили до Сумського “Міськводоканалу”.
Представники омбудсмена хотіли перевірити інформацію Держекоінспекції щодо простроченого підприємство дозволу на видобуток води, та забруднення Псла стічними водами.
Представник омбудсмена звернувся до поліції. “На місце події виїхали працівники поліції. Дану інформацію внесено до журналу єдиного обліку. На даний час проводиться перевірка за даним фактом”, – повідомила старша інспекторка відділу комунікації Нацполіції Сумщини Вікторія Мкртчян.
Речниця “Водоканалу” Вікторія Журавльова говорить, що представники омбудсмена плуталися у причинах візиту.
“Один з представників стверджував, що вони завітали на підприємство з плановим моніторингом з питань дотримання соціальних та економічних прав людини та громадянина, хоча цієї інформації у них на сайті немає. А інший говорив, що вони приїхали за особистим дорученням уповноваженого. Крім того, вищезазначені особи не надали для огляду письмове доручення Уповноваженого, документи, що це плановий чи неплановий візит”, – розповіла Журавльова.
Речниця Держекоінспекції Наталія Ступич говорить що сумський “Міськводоканал” входить до топ-100 найбільших забруднювачів України. У квітні 2020 року було нараховано шкоди навколишньому середовищу на 192 тис грн. Готується іще одне подання.
“Дозвіл на добування надр, саме води питної, якою користуються містяни, закінчився 22 березня 2020 року, що є порушенням вимог природоохоронного та іншого законодавства. За даним фактом зараз готуються всі матеріали, які в нас є наявні, для передачі в правоохоронні органи за ознаками кримінального правопорушення”, – розповіла Ступич.
Екологиня підприємства Оксана Сакун говорить, що прострочили дозвіл на видобуток води через карантин. “Для продовження терміну дії дозволу на спецкористування надрами існує відповідний порядок продовження дії дозволу. У березні ми не змогли провести цю процедуру, тому що був введений карантин і були скасовані всі громадські обговорення”, – говорить вона.
Джерело: suspilne.media