13 серпня
12 серпня
11 серпня
8 серпня
4 серпня
2 серпня
30 липня
28 липня
22 липня
20 липня
19 липня
18 липня
14 липня
8 липня
7 липня
6 липня
29 червня
10 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
19 травня

У центрі Сум заплановане нове будівництво

Дві багатоповерхівки, парковку та офіс планують побудувати в районі вулиці Горького в Сумах, згідно із затвердженим 16 червня виконавчим комітетом детальним планом території. Власник же приміщень, які там розташовані, — проти, пише «Суспільне».

Віталій Нагорний, власник двоповерхової будівлі на вулиці Горького, 8, розповідає, що за детальним планом території у майбутньому на цьому має бути стоянка, а його будівлю запланували знести.

«Неодноразово ми зверталися, спілкувалися із розробником детального плану, фактично інвестором, який представляє інтереси сумської швейної фабрики. Він запевняв, що наші інтереси будуть враховані при розробці цього детального плану. Натомість, встановивши, що приміщення взагалі не буде існувати в природі, ми вважаємо, що це порушення наших інтересів як власників майна, яке знаходиться на даній території», — говорить Віталій.

Площа будинку — 446 квадратних метрів. Його вартість 5 років тому становила 110 тисяч доларів, переконаний чоловік.

Проєкт нового будівництва, згідно з детальним планом, представили на виконкомі 16 червня. Його розробила фірма «Архдизайнстудія». Головний архітектор проєкту Едуард Головін назвав терміни реалізації: перший етап — 3-7 років, другий — 15-20 років.

«Перший етап реалізації – це територія фабрики. А етап реалізації 15-20 років – решта території. Це застройка, яка підходить до вулиці Горького. Перший етап реалізації – два житлові будинки – 16 поверхів. Між ними – вбудований в рельєф автомобільний паркінг. Другий етап – зберігається магазин «Феєрверк», трансформаторна застройка. Якщо інвестор купує цю нерухомість, можна розмістити тут діловий центр, пішохідний бульвар», — розповів Головін.

Будівництво має охопити близько 4-х гектарів землі. Перший етап — територія колишньої фабрики спецодягу, сказала заступниця начальника управління архітектури та містобудування міськради Ольга Бондаренко. За її словами, під час розробки проєктної документації проводили громадські слухання.

«Зауважень у процесі громадських слухань не було. Якщо вони виникають, то порядок проведення громадських слухань передбачає створення погоджувальної комісії, на яку виносяться всі думки, які не були врегульовані у процесі громадських слухань, тоді підключається юридична вже, правова підтримка», — сказала Ольга Бондаренко.

Інвестором проєкту є товариство з обмеженою відповідальністю “Сумиспецодяг”. «Як буде можливість давати майнові права, ми передамо квадрати в новому будинку замість приміщення», — обіцяє директор підприємства Віталій Свистунов.

Після обговорення 11 членів виконкому підтримали проєкт рішення, 5 — утримались.

«Проблема затвердження містобудівної документації і врахування громадської думки при цьому є дуже актуальною багато років, і влада, якщо бажає, щоб на це громадське обговорення прийшли люди, вона це забезпечить. Якщо вона не бажає, то вона зробить усе, щоб громадське обговорення пройшло кулуарно без участі тих людей, для кого це робиться», — вважає голова правління національної спілки архітекторів України у Сумській області Олег Павленко. Будівництво комерційного житла, говорить Олег, не враховує і не вирішує питання забезпечення міської черги, будівництва соціального житла.

«Це чисто комерційний проєкт будівельного бізнесу. Крім того, воно збільшує навантаження на соціальну інфраструктуру, інженерні мережі, і не робить життя мешканців тих районів зручнішим», — переконаний архітектор.

4 листопада
3 листопада