У Ямполі пропонують притягнути до відповідальності посадовців за ігнорування контролю за дотриманням карантину
Не всі органи місцевого самоврядування Ямпільського району належно виконують свої функції по протидії поширенню COVID-19, найбільше питань до місцевої влади Свеси.
Про це сьогодні йшла мова на засіданні районної комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На необхідності посилення контролю за дотриманням карантинного режиму наголосив голова Ямпільської районної державної адміністрації Сергій Дворник -На сьогоднішній день наш район офіційно залишається єдиним у Сумській області, де досі не виявлені випадки захворювання на COVID-19, – зазначив Сергій Дворник. – Попри те, що в сусідніх районах траплялись спалахи захворювання, Ямпільщині досі вдається залишатися «чистою». Але ми не маємо права заспокоюватись і відкидати того, що в районі можуть бути невиявленні випадки. Люди, які зараз втомились від карантину, мають пам’ятати про небезпеку і розуміти, що її треба попередити. Зараз же я спостерігаю зовсім іншу картину: якщо в Сумах людей без масок навіть не пускають до магазину, то в Ямполі я нещодавно заходив до продуктового магазину – невеликий вагончик, де в черзі стояло десять людей, без масок були навіть продавці. Така безпечність нам може дорого коштувати. Тож я закликаю компетентні служби посилити контроль за дотриманням карантину в районі, всі повноваження, які у вас є – мають виконуватись у повному обсязі.
За словами начальника Ямпільського міжрайонного управління Головного управління Держспоживслужби у Сумській області Андрія Фінашка, серед поширених порушень – відсутність масок у продавців та покупців, більш-менш дотримуються антисептичні правила, проте трапляються випадки, коли забувають поставити антисептики для відвідувачів.
-На минулому тижні ми отримали лист від Свеського селищного голови Юрія Філонова, який просив надати дозвіл на роботу атракціонів – батутів та вуличної торгівлі. Проте негативна відповідь на це питання вже була надана обласним управлінням, більше того, це питання обговорювалось на обласній комісії ТБНС.
Тож досі діє рішення про заборону роботи атракціонів і інших рішень нам не надходило.
В.о. головного лікаря КНП «Ямпільська районна лікарня» Наталія Родінка доповіла про проведення обстеження мешканців району.
-З самого початку карантину ми проводили обстеження експрес-тестами, які тоді отримала лікарня, 24 людини були перевірені таким способом і всі проби були негативними, – зазначила Наталія Родінка. – Пізніше ми уклали договір з лабораторією м. Суми, це так зване ПЛР-тестування, яке пройшла 121 особа – всі проби показали негативний результат. Далі ми закупили імуно-ферментний аналізатор, яким провели обстеження 323 чоловік населення та 148 медичних працівників. Було у нас декілька позитивних проб, але ми відправили матеріали в лабораторію міста Суми, яка показала негативні результати. Що стосується осіб, які перебувають на самоізоляції, то на даний час їх 20 (15 в Свесі, 1 в Шатрищах та 4 в Ямполі).
Про роботу ямпільських правоохоронців членам комісії доповів заступник начальника Ямпільського відділення поліції Юрій Родителев.
-За звітний період працівниками Ямпільського відділення поліції складено 23 адміністративні матеріали за статтею 44 позначка 3, – зазначив Юрій Родителев. – Дільничні склали 10 протоколів, група швидкого реагування – 13, працівники ювенальної превенції – 1. Чотири з цих протоколів складено на керівників магазинів, п’ятнадцять – на громадян за порушення карантин заходів, ще чотири – на громадян за порушення умов самоізоляції.
В Ямполі було 4 таких випадки, в Свесі та Дружбі – 5, в Імшані – 4, в Чуйківці, Прудищах та Воздвиженському – по одному.
Чотирнадцять з цих матеріалів було розглянуто Ямпільським районним судом, але у семи випадках винних було звільнено від відповідальності за малозначимістю, ще у семи випадках суд не встановив склад адміністративного правопорушення.
Тож уникнути відповідальності вдалось навіть директору Свеського ринку, порушення якого були зняті на відео.