Вчора
8 травня
4 травня
1 травня
30 квітня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
26 квітня
25 квітня
23 квітня
19 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
14 квітня
13 квітня
12 квітня
10 квітня

“Ухвалення закону «Про публічні закупівлі» – це шанс на порятунок для людей з важкими хворобами”, — Ігор Васильєв

309 голосів «ЗА» – саме так Верховна Рада сьогодні проголосувала у другому читанні за законопроєкт 4662 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив народний депутат України Ігор Васильєв.

Перш за все це означає, що для пацієнтів з рідкісними та складними захворюваннями спроститься доступ до інноваційних препаратів.

Законом передбачається впровадження договорів керованого доступу (ДКД) при закупівлях оригінальних лікарських засобів.

ДКД – це спеціальний договір, який найчастіше використовується для закупівлі препаратів для лікування онкологічних та інших важких захворювань, хвороб очей та шкіри.

Переваги ДКД:

  • для пацієнтів – розширення доступу до інноваційного лікування;
  • для держави – можливість ефективного використання бюджетних коштів, покращення доступу пацієнтів до ліків;
  • для виробників – отримання гарантій та замовлень з боку держави.

“Це може стати шансом на порятунок та одужання людям з онкологічними хворобами, цукровим діабетом, орфанними (рідкісними) хворобами. Саме тим людям, яким всією країною зазвичай збирають кошти на лікування, бо суми є захмарними. І часто через бюрократичні процедури купити ліки немає можливості, або не вистачає коштів, або – часу….

Тепер, з ухваленням закону, можна буде купувати ліки у виробника за конфіденційними договорами, а це дозволить знизити вартість ліків – у деяких випадках навіть до 50%.

До слова, наприклад, у Франції економія завдяки ДКД – понад 1 млрд євро!

Щиро дякую всім, хто підтримав цей законопроєкт!”, – зазначив у дописі парламентар.

В Україні на рідкісне генетичне захворювання “Спинальна м’язова атрофія” страждає понад 200 дітей. Ще шість років тому це був вирок, проте зараз це – діагноз, адже вже винайдені препарати, що зупиняють хворобу.

Один укол – і у дитини з’являється шанс на життя. Звісно, якщо батьки вчасно знайдуть понад 2 мільйони доларів США – саме стільки коштує ін’єкція препарату.

Ухвалений сьогодні у Верховній Раді закон спростить процедуру закупівлі дороговартісних інноваційних ліків для таких діточок (а також для всіх людей з орфанними хворобами, онкологією, цукровим діабетом та ін.), дозволить здешевлювати препарати в закупівлі та допомагати більшій кількості хворих.

4 листопада
3 листопада