Будете песимістами — житимете менше. Але оптимізм віку не додасть, кажуть науковці з Австралії
Про це йдеться в публікації в науковому виданні Scientific Reports.
Вплив песимістичного й оптимістичного мислення на тривалість життя людей учені перевірили за допомогою тесту життєвої орієнтації (Life Orientation Test, LOT). Це поширений психологічний тест, який визначає окремо рівень оптимізму й песимізму в людині.
Дослідники відібрали групу з 2978 людей, які в 1993-95 роках брали участь в іншому дослідженні психічного здоров’я і проходили LOT. 1068 його учасників уже померли. Зіставлення результатів тестів показало: ті, хто виявився песимістом, жили в середньому на два роки менше, ніж ті, хто ним не був.
Песимісти також частіше страждали від серцево-судинних та інших захворювань, які й виявлялися причиною їхньої смерті. Що цікаво, серед переліку цих захворювань немає депресії, яку часто пов’язують із песимізмом.
А ті, кого тест визначив як оптимістів, у середньому не жили довше, ніж інші. Але автори дослідження висновують: те, як ми ставимося до себе й навколишнього світу, впливає на наш добробут.
- На тривалість життя можуть вплинути багато чинників: регулярні піші прогулянки, рівень освіти і навіть стать. Так, міжнародна група дослідників на підставі аналізу 101 виду тварин встановила, що особи жіночої статі живуть у середньому на 18,6% довше, ніж чоловічі. Пояснюють це сукупністю специфічних особливостей різних статей та умовами довкілля.
- У серпні 2019 року дослідники Школи медицини Бостонського університету виявили, що оптимісти мають більше шансів дожити до 85 років, ніж люди з негативним настроєм. Науковці вважають, що вміння легше контролювати емоції захищає їх від стресу.
https://hromadske.ua/posts/ne-budte-pesimistami-zhitimete-menshe-ale-optimizm-viku-ne-dodast-kazhut-naukovci-z-avstraliyi