МОЗ має план дій на 4 сценарії епідемії, Україна поки на першому
Міністерство охорони здоров’я має плани дій на чотири сценарії темпів поширення корнавірусної хвороби COVID-19 в Україні, найгірший з яких припускає понад 20 тисяч хворих на добу.
Джерело: міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 23 жовтня
Пряма мова: «Ми розробляли різні сценарії розвитку подій — в тому числі, і сценарії щодо різкого зростання кількості хворих, і реагування системи охорони здоров’я. Коли ми говоримо про реагування системи охорони здоров’я, ми чітко усвідомлюємо, що кількість ліжок, яку ми можемо відвести під лікування хворих на COVID-19, обмежена 52 тисячами. Бо в нас інші хвороби не зробили канікул…»,
Деталі: Степанов пояснив, що здатність медичної системи надавати допомогу оцінюється, виходячи з кількості тих, хто захворів за добу, із яких вираховується кількість (відсоток) тих, кого можуть госпіталізувати.
МОЗ прорахував 4 «рівні» поширення хвороби.
Перший рівень — той, на якому Україна перебуває зараз, до 8-тисяч хворих на добу. На цьому рівні влада нарощує кількість ліжок у лікарнях і здатність медичної системи лікувати хворих.
Другий рівень — коли добовий приріст хворих зросте до 10 тисяч осіб. Тоді МОЗ планує ввести практично всі 52 тисячі ліжок і може почати у деяких регіонах розгортати мобільні «польові» шпиталі.
Третій рівень — до 15-ти тисяч нових хворих за добу. На ньому МОЗ буде змушений «ввести практично повний перелік обмежень, який передбачає червона зона, по всій країні».
В такому разі не виключене розгортання мобільних шпиталів, повна мобілізація лікарів і медичних працівників, включаючи навіть інтернів.
Четвертий рівень — коли кількість хворих може дійти до 20-ти тисяч на добу, а заповненість «ліжкового фонду» може скласти до 100%.
За словами Степанова, в такому випадку МОЗ змушене буде «запроваджувати так звані протоколи вибору», коли лікар визначає, кого рятувати насамперед.
Голова МОЗ наголосив, що кількість медпрацівників обмежена, їх не можна «імпортувати» звідкись у критичній ситуації.