Вчора
1 липня
30 червня
25 червня
24 червня
22 червня
20 червня
18 червня
17 червня
16 червня
14 червня
13 червня
12 червня
10 червня

Мусульмани світу зустрічають своє головне свято – Курбан-Байрам

Свято починається з обмивання і колективної святкової молитви в мечеті.

З 30 липня по 3 серпня мусульмани святкуватимуть одне з головних свят у році – Курбан Байрам. Ці дні також називають святом жертвопринесення.

Щороку на 70 день після закінчення посту в місяць Рамадан, коли закінчується Хадж (Паломництво в Мекку), мусульмани всього світу кілька днів святкують Курбан Байрам.

Дати святкування постійно зсуваються відносно григоріанського календаря, оскільки мусульманський календар складається з 12 місячних місяців і містить близько 354 днів, що на кілька днів менше сонячного року. Цього року Курбан Байрам відзначається з 30 липня по 3 серпня.

В ці дні в долині Міна біля Мекки паломники приносять в жертву тварин (курбан) у память про те, як за біблійним переказом пророк Авраам (у мусульман Ібрагім), хотів принести в жертву Богу свого сина Ісаака (у мусульман Ісмаїла). Але Бог послав архангела Гавриїла (Джабраїла) з баранцем і врятував Авраамові сина. Те саме роблять віряни всього мусульманського світу.

В ритуал свята входить особлива молитва, під час якої кожен мусульманин зобов’язаний зарізати вівцю, корову чи верблюда, до того кров тварини обов’язково повинна окропити землю, а не камінь чи асфальт, що є також даниною родючості землі.

Традиції
Підготовка до свята починається за 10 днів до його початку: мусульмани дотримуються посту. Вважається, що в ніч напередодні Курбан-Байраму Всевишній відповідає на молитви всіх своїх рабів, тому правовірним з вечора слід читати намаз.

Саме свято починається з повного обмивання, після якого слід одягнутися в чистий охайний одяг і, повторюючи по дорозі такбір, прославлення Аллаха, відправитися на святкову молитву і проповідь в мечеть.

Одним із головних ритуалів свята вважається особлива молитва, в ході якої потрібно принести в жертву барана, козу, корову або верблюда. Кров повинна обов’язково збризнути землю, а не асфальт або щось інше, щоб віддати данину родючому грунту. Якщо сім’ї дозволяє достаток, то в жертву варто принести одну козу або барана за одного члена сім’ї, або ж одну корову або верблюда за сім’ю до 7 осіб.

У ці дні особливо важливим вважається святковий стіл. На ньому має бути багато м’ясних страв і не менше солодощів. У ці дні за столом приймають будь-якого мусульманина, а також намагаються відвідати всіх родичів і знайомих, адже візити в Курбан Байрам вважаються благословенними і бажаними.

Раніше президент України провів зустріч із представниками кримськотатарського народу і повідомив їм, що буде підписано указ про присвоєння ісламським релігійним святам Курбан-Байрам та Ураза-Байрам статусу державних.

glavcom.ua

4 листопада
3 листопада