Найгіршу точку економічної кризи Україна ще не пройшла, – Разумков
Дмитро Разумков переконаний, що криза, зумовлена коронавірусом, ще триватиме. Проте Україна потроху виходить із кризи, оскільки виконання бюджету зростає.
“Насправді Україна сьогодні живе в реаліях, у яких живе увесь світ. Коронавірус і пандемія внесли свої обмеження, свої новели, які ми бачимо як у світовій економіці, так і в економіці нашої держави. Якщо ми говоримо мовою цифр, то, якщо я не помиляюсь, згідно з прогнозами по Єврозоні буде спад економіки майже на 9%. Це цього року. Наступного року прогнозується лише зростання на 6% – знову вона не відновиться. І це призводить до того, що змінюються пріоритети для кожної з держав”, – розповів Разумков.Зокрема, головною такою зміною є саме переорієнтація на внутрішніх виробників, на захист національних інтересів, на захист та просування економіки – власної економіки держав.Разумков впевнений, що працювати виключно в режимі замкнутої економіки неможливо. Відтак, міжнародний рух і фінансів, і капіталу, і промисловості, і товарів так само буде зберігатися. Натомість Україна повинна знаходити ключові точки росту і розвиватися.
Потроху виходимо з кризи
Щодо виконання бюджету – то за останні 1,5-2 місяці ми бачимо позитивний тренд. Якщо до червня виконання бюджету було близько 88%, то зараз ми бачимо 92%,
– зазначив Разумков.За його словами, це означає, що економіка потроху виходить з економічної кризи.”Але говорити про те, що ми вийшли повністю, що ми можемо говорити про серйозне зростання, як і вся Європа, як і весь світ, – я думаю, що це, м’яко кажучи, зарано. Та економічна криза, з якою ми зіткнулись у світі, – я думаю, що її можна порівняти лише з економічними проблемами, які ми бачили після Другої світової війни. І на жаль, сьогодні говорити, що ми пройшли найгіршу точку, я думаю, що теж поки що зарано”, – підсумував голова ВР.Прогноз Світового банку щодо української економіки
- Аналітики прогнозують, що пандемія коронавірусу викличе раптове сповільнення економічної активності в Україні.
- Скорочення на 3,5% прогнозують за сценарієм, який передбачає спад епідемії у другій половині 2020 року, однак невизначеність прогнозу висока.
- Відповідно до даних Світового банку, інфляція в Україні у 2020 році зросте до 8,9%, а реальні доходи українців впадуть на 4%.
- При цьому, дефіцит держбюджету очікують на рівні 4,9% від ВВП, а рівень держборгу зросте до 59% від ВВП.
24tv.ua