Вчора
16 квітня
12 квітня
11 квітня
10 квітня
9 квітня
6 квітня
5 квітня
3 квітня
2 квітня
30 березня
28 березня
27 березня
26 березня
25 березня
22 березня
18 березня
17 березня

Розораність земель в Україні досягла 80%

Як повідомив громадський і політичний діяч, вчений Михайло Апостол, крім надвисокої розореності земель, яка сама по собі спричиняє деградацію ґрунтів та зміну водного режиму, є також ерозія, пише agronews.ua.

«Деградація земель, яка потужно розширюється внаслідок їх високоінтенсивного використання, а це – засолені, солонуваті, кам’янисті, ерозійні процеси внаслідок найбільшої у світі розорюваності, вирубки лісів, знищення посадок… Відновити нульовий рівень деградації земель нам уже не вдасться. Адже 1 см родючого ґрунту (гумусу) в природніх умовах відтворюється 300-400 років», – вважає Апостол.

На його думку, основне завдання, яке повинно сьогодні стояти перед владою і суспільством, – не допустити погіршення стану родючості землі.

Читайте також: Свідоме господарювання

«Головним фактором, який визначає цінність земель, є його родючість. А ми робимо все, щоб наші чорноземи деградували, підкислювалися, засолювалися, проходили ерозійні процеси; зменшувалась кількість гумусу та корисних мікроорганізмів, які його формують; відбувалися пилові бурі; відчувався постійний дефіцит вологи. Все це приводить до опустелення та, на жаль, наближення аграрної, продовольчої, економічної кризи. Невже не ясно, кому вигідна зневоднена Україна? Сьогодні ситуацію ще можна виправити і не допустити опустелення земель. Розпочати хоча б з висадки 1-2 мільйони дерев в рік», – акцентує він.

Зазначається, що за даними Інституту охорони ґрунтів України 20-річні втрати гумусу в грошовому еквівалентні становлять понад 450 мільярдів гривень. А вітрова ерозія може набути катастрофічного масштабу.

Також, з за інформацією академіка-секретаря Відділення землеробства, меліорації та механізації, академіка Національної академії аграрних наук України Віктора Камінського, розораність земель в Україні досягла 56% території держави.

4 листопада
3 листопада