Світові ціни на рис піднялися до 9-річного максимуму через коронавірусну кризу
Причиною стали несприятливі погодні умови і карантинні обмеження.
Котирування ф’ючерсів на рис досягли максимуму майже за 9 років після того, як пандемія коронавірусу викликала підвищення попиту на зернові.
За останні два тижні ціни на необроблений рис на американській біржі CME злетіли на 47% – до найвищої позначки з листопада 2011 року, пише FinMarket з посиланням на The Wall Street Journal. Це зробило рис одним з найдорожчих основних сировинних товарів.
Цей стрибок був викликаний різким зростанням роздрібних продажів, коли споживачі кинулися запасатися товарами першої необхідності після введення режиму самоізоляції. За даними Nielsen, в квітні-травні продажі рису в роздробі виросли майже на 40% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Зростання попиту збіглося з нижчими, ніж очікувалося, поставками. За даними міністерства сільського господарства США, виробництва рису в країні в 2019 році впало на 17% – до 8,4 млн тонн. Це обумовлено рекордними дощами, що обрушилися минулої весни на місця його основного вирощування, такі як Арканзас, Міссурі, Міссісіпі, Луїзіана і Техас.
При цьому експерти відзначають, що сприятливий з точки зору погодних умов весняний сезон цього року означає, що підвищення цін може виявитися тимчасовим явищем. Мінсільгосп США прогнозує урожай в цьому році на 17% вище минулорічного обсягу.
Експортні ціни на рис в Азії зростають навіть після того, як великі країни-виробники (Індія і В’єтнам) зняли введені в зв’язку з пандемією заборони на його поставки за кордон. Засуха стала причиною зростання експортних цін в Таїланді.
Крім того, Індія, другий за величиною в світі виробник рису, відчуває гостру нестачу контейнерів для його перевезення на тлі обмежень в роботі портів через коронавірус.
mind.ua