25 квітня
24 квітня
23 квітня
19 квітня
18 квітня
16 квітня
12 квітня
11 квітня
10 квітня
9 квітня
6 квітня
5 квітня
3 квітня
2 квітня
30 березня
28 березня
27 березня
26 березня

У світі дорожчає нафта: Brent піднялася вище 35 доларів

Світові ціни на нафту повернулися до зростання після падіння через новини з Китаю. Оптимізм на ринку чорного золота підтримали дані про скорочення нафтовидобутку в США. Але інвестори все ще побоюються погіршення відносин Китаю і США, що може ще сильніше обрушити попит на нафту.

Так, 25 травня до 10:05 за київським часом липневі ф’ючерси на Brent подорожчали на лондонській біржі ICE Futures на 0,12 долара (0,34%), до 35,25 долара за баррель. Липневі ф’ючерси на WTI до цього часу подорожчали на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) на 0,35 долара (1,05%), до 33,60 долара за барель.

За минулий тиждень нафта Brent подорожчала на 8,1%, WTI – на 12,6%. Вартість обох сортів зростала четвертий тиждень поспіль на тлі зростання споживання в Китаї, де більшість підприємств вже відновило роботу після припинення через епідемію коронавірусної інфекції COVID-19. Інші країни поступово пом’якшують обмеження, введені з метою стримування поширення коронавірусу, що дає надію на подальше зростання попиту.

Крім того, число діючих нафтогазових бурових установок в США скоротилося за підсумками 11-го тижня поспіль, опустившись до мінімуму за всю історію відстеження цих даних з 1940-х років.

У той же час відносини США і Китаю зіпсувалися після того, як Вашингтон звинуватив керівництво КНР в недостатньо швидкому розкритті інформації про спалах коронавірусної інфекції. Також сторони розходяться в думках з питання Гонконгу, де Пекін прагне посилити своє лідерство.

«Зростаюча напруженість у відносинах США і Китаю продовжить псувати ландшафт нафтового ринку», – сказав Bloomberg аналітик AxiCorp Ltd. Стівен Іннес.

Нагадаємо, також 1 травня набула чинності угода країн ОПЕК+ про скорочення видобутку нафти. Угода передбачає скорочення видобутку нафти на 9,7 млн барелів на добу від рівня жовтня 2018 року, за винятком Росії і Саудівської Аравії – для них цей показник становить 11 млн б/д. Угода покликана обмежити пропозицію сировини, щоб підняти ціни на неї.

При цьому в світі закінчуються ємності для зберігання нафти.

segodnya.ua

4 листопада
3 листопада