Вчора
4 травня
1 травня
30 квітня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
26 квітня
25 квітня
23 квітня
19 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
14 квітня
13 квітня
12 квітня
10 квітня

У світі дорожчає нафта: Brent піднялася вище 35 доларів

Світові ціни на нафту повернулися до зростання після падіння через новини з Китаю. Оптимізм на ринку чорного золота підтримали дані про скорочення нафтовидобутку в США. Але інвестори все ще побоюються погіршення відносин Китаю і США, що може ще сильніше обрушити попит на нафту.

Так, 25 травня до 10:05 за київським часом липневі ф’ючерси на Brent подорожчали на лондонській біржі ICE Futures на 0,12 долара (0,34%), до 35,25 долара за баррель. Липневі ф’ючерси на WTI до цього часу подорожчали на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) на 0,35 долара (1,05%), до 33,60 долара за барель.

За минулий тиждень нафта Brent подорожчала на 8,1%, WTI – на 12,6%. Вартість обох сортів зростала четвертий тиждень поспіль на тлі зростання споживання в Китаї, де більшість підприємств вже відновило роботу після припинення через епідемію коронавірусної інфекції COVID-19. Інші країни поступово пом’якшують обмеження, введені з метою стримування поширення коронавірусу, що дає надію на подальше зростання попиту.

Крім того, число діючих нафтогазових бурових установок в США скоротилося за підсумками 11-го тижня поспіль, опустившись до мінімуму за всю історію відстеження цих даних з 1940-х років.

У той же час відносини США і Китаю зіпсувалися після того, як Вашингтон звинуватив керівництво КНР в недостатньо швидкому розкритті інформації про спалах коронавірусної інфекції. Також сторони розходяться в думках з питання Гонконгу, де Пекін прагне посилити своє лідерство.

«Зростаюча напруженість у відносинах США і Китаю продовжить псувати ландшафт нафтового ринку», – сказав Bloomberg аналітик AxiCorp Ltd. Стівен Іннес.

Нагадаємо, також 1 травня набула чинності угода країн ОПЕК+ про скорочення видобутку нафти. Угода передбачає скорочення видобутку нафти на 9,7 млн барелів на добу від рівня жовтня 2018 року, за винятком Росії і Саудівської Аравії – для них цей показник становить 11 млн б/д. Угода покликана обмежити пропозицію сировини, щоб підняти ціни на неї.

При цьому в світі закінчуються ємності для зберігання нафти.

segodnya.ua

4 листопада
3 листопада